Region

W Jaworznie za darmo rozdają znicze na Wszystkich Świętych!

Na jednym z największych cmentarzy w Jaworznie stanęła taka półka, a na niej znicze za darmo. Mieszkańcy mogą je wykorzystać.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Znicze nie są oczywiście nowe. Jaworzno ma pomysł jak poradzić sobie z niepotrzebnymi zniczami, które mieszkańcy chcieliby wyrzucić do kosza. A przecież nie muszą, bo te mogą się przydać komuś innemu.

– W okresie święta wszystkich zmarłych na cmentarzach generowane są ogromne ilości odpadów. Część wyrzucanych zniczy nadaje się do powtórnego wykorzystania. Dlatego zachęcamy, żeby znicze które są w dobrym stanie, a nie są nam potrzebne odkładać na półce, którą MZNK w Jaworznie zainstalował na cmentarzu komunalnym Wilkoszyn. Rozważamy ustawienie takiej półki także w Szczakowej, na drugim cmentarzu komunalnym – mówi Piotr Jamróz z Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Półka na znicze znajduje się na zapleczu kaplicy na Wilkoszynie. Każdy odwiedzający cmentarz może z tej półki wybrać znicz, który po oczyszczeniu i dopasowaniu wkładu będzie wyglądał jak nowy.

Źródło i foto: MZNK w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close