Region

Jaworzno: szukali wandali, okazało się, że to… kuny

Nietypowa sytuacja w Jaworznie. Ktoś zniszczył rośliny, które zostały niedawno nasadzone w donicach na rynku w dzielnicy Byczyna. Urzędnicy zaczęli poszukiwać sprawcy.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Do zdarzenia doszło we wtorek. To wtedy urzędnicy z Jaworzna zauważyli, że kwiaty, które miały być ozdobą i cieszyć oczy mieszkańców są połamane i powyrywane. W związku z tym, że rynek w tej dzielnicy jest objęty monitoringiem, zaczęto poszukiwać sprawców. – Po przejrzeniu monitoringu okazało się, że wandalami faktycznie byli mieszkańcy Byczyny… o czterech łapach i uroczym pyszczkuinformuje MZDiM.

Jaworzno: ktoś zniszczył kwiatki na rynku. Okazało się, że to... kuny. Fot. MZDiM Jaworzno
Jaworzno: ktoś zniszczył kwiatki na rynku. Okazało się, że to… kuny. Fot. MZDiM Jaworzno

Sprawcami okazały się biegające w pobliżu kuny. – Skutecznie rozprawiły się z nie tak dawno posadzoną roślinnością, zostawiając niezły bałagandodaje MZDiM.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy zwierzęta niszczą miejską roślinność. W maju tego roku łanie zjadły ułożony z kwiatów herb miasta w Zakopanem.

– Cieszymy się, że tym razem nie mamy do czynienia z typowym aktem bezmyślnego wandalizmukończą wpis urzędnicy z Jaworzna.

Źródło i foto: MZDiM Jaworzno

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska nareszcie otwiera granice! Znamy już dokładną datę, kiedy znikną kontrole!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close