AlarmRegionWiadomość dnia

Polska nareszcie otwiera granice! Znamy już dokładną datę, kiedy znikną kontrole!

Nareszcie znoszenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa dotarło do polskich granic. Znana jest już data, kiedy znikną kontrole graniczne i ruch z Polski w granicach strefy Schengen będzie odbywał się bez przeszkód.

 

 

Koronawirusowy mandat za brud w samochodzie! To nie żart! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Otwarcie polskich granic z trefie Schengen nastąpi w nocy z 12 na 13 czerwca – taką informację podało radio RMF FM. Tym samym Polska zniesie granice na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej.

Otwarcie granic Polski w nocy z 12 na 13 czerwca, czyli z piątku na sobotę oznacza przekraczanie granic wewnętrznych Unii dla mieszkańców strefy Schengen bez dodatkowych kontroli. Informację RMF FM potwierdził już rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz w rozmowie z dziennikarka stacji. Polskie władze taką informację przekazały już unijnej komisarz ds. wewnętrznych. Także premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że granice Polski w strefie Schengen od nocy z 12 na 13 czerwca będą otwarte.

Co oznacza otwarcie granic przez Polskę? Od 13 czerwca, przekraczając granice z Czechami, Niemcami, Słowacją czy Litwą nie będzie już nas obowiązywał 2-tygodniowa kwarantanna po wjeździe do Polski.

Co ważne – Polska otwiera granice i znosi kontrole nie tylko dla swoich obywateli i obywateli krajów ościennych, ale także dla mieszkańców innych krajów UW – np Włochów czy Francuzów. To oznacza, że Polacy będą mogli swobodnie podróżować do wszystkich krajów strefy Schengen, które dla nas mają już otwarte granice. To nie tylko duże ułatwienie w podróżowaniu ale także wypełnienie terminu, jaki wskazywała Komisja Europejska. Ta bowiem ogłosiła, że zniesienie kontroli ze względu na pandemię koronawirusa powinno odbyć się najpóźniej do końca czerwca.

Co ważne dla podróżujących z Polski – od 16 czerwca możliwe będą loty międzynarodowe. Nie jest jednak pewne, czy przewoźnicy od razu ruszą z ruchem pasażerskim, bowiem muszą dostosować swoją flotę do nowych wymogów sanitarnych. Sporo czasu może zająć także ułożenie nowej siatki połączeń po lockdownie.

Premier Morawiecki ma nadzieję, że odmrożenie ruchu granicznego spowoduje szybsze ożywienie gospodarcze po załamaniu koniunktury, spowodowanym koronawirusem. -Dzięki temu mogliśmy szybko spowodować powrót gospodarki na razie na trzeci, czwarty bieg, a za chwilę – mam nadzieję – na piąty bieg. (…) potrzebujemy przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską – mówi cytowany przez RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close