RegionSportWiadomość dnia

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób [WIDEO]

Kąpielówki i uśmiech od ucha do ucha. Zdawać by się mogło, że prezydent Katowic udał się na urlop – nic jednak bardziej mylnego. Dziś, przy okazji otwarcia, osobiście sprawdzał jakość Basenu Brynów. Póki co – przez koronawirusowe restrykcje, z basenowych uciech w jednym momencie skorzystać może 66 osób.

 

 

Koronawirusowy mandat za brud w samochodzie! To nie żart! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Woda w sam raz, ani za zimna, ani za ciepła a więc spokojnie można trenować pływanie, nie tylko pływanie ale myślę że warunki bardzo dobre. Z resztą zaraz zobaczymy jak tam masaże działają – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Chociaż na otwarcie tego obiektu w związku z pandemią koronawirusa trzeba było poczekać. W końcu pierwszy z trzech budowanych w Katowicach basenów jako pierwsi przetestowali między innymi najmłodsi adepci pływania.

Jest bardzo fajny. Ogólnie się dobrze pływa. Jak dla mnie to jest lepszy basen niż ogólnie ten, na którym trenowałam zawszemówi Maja Gierach, pływaczka.

 

W skład obiektu wchodzi kilka elementów. Podstawą jest 25metrowy basen sportowy z sześcioma torami. Jest też mniejszy i płytszy basen, brodzik dla dzieci, dwa jacuzzi i zjeżdżalnia. Obiekt wyposażony jest również w strefę sauny i relaksu. Do dyspozycji odwiedzających jest sala gimnastyczna i sala do fitnessu.

-Poza basenami mówimy, zresztą cały świat tym żyje – kwestią dobrej jakości życia. Ta dobra jakość życia charakteryzuje się i kwestią możliwości zamieszkania, czyli komfortowych mieszkań, ale i również cała infrastruktura która temu towarzyszy. To jest zieleń, to są place zabaw, parki, hale sportowe i baseny. Jak popatrzycie w tym przedziale od roku 2014 wiele takich obiektów wybudowaliśmymówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób
Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób

Basen Brynów miłośnicy wodnych atrakcji testować mogą już od dzisiaj. Obiekt będzie otwarty także jutro. Wszystko jednak z obostrzeniami wynikającymi z zaleceń sanitarnych.

-Według obecnych obostrzeń na tą przestrzeń basenową mogą wejść i z niej korzystać w sumie 66 osób. Oczywiście jesteśmy przygotowani do tego, że jeśli te restrykcje, a one są bardzo dynamiczne, będą ustępowały będziemy tą ilość osób systematycznie zwiększać. Według obostrzeń liczb osób kąpiących się na każdym torze to cztery osobymówi Tomasz Szpyrka, dyrektor katowickich basenów.

Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa klienci nie mogą na razie korzystać z sauny parowej. Za wstęp mieszkańcy Katowic zapłacą osiem złotych za godzinę, pozostali 16 złotych. Basen przy ulicy Kościuszki to pierwsza otwarta pływalnia z trzech nowych miejskich obiektów. W przyszłym tygodniu uruchomiony zostanie basen na Burowcu.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close