Region

Pszczyna otwiera miejskie przedszkola i żłobek

15 czerwca w Pszczynie zostaną otwarte przedszkola publiczne oraz miejski żłobek. – Obiekty i kadra nauczycielska są doskonale przygotowane do przyjęcia najmłodszych i do prowadzenia zajęć. Ostateczna decyzja o tym czy dziecko ma uczęszczać do placówki będzie jednak należała do rodziców – informuje urząd na swojej stronie.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

W związku ze stanem epidemicznym od 12 marca br. w gminnych placówkach oświatowych nie są prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Taka decyzja została podjęta przez Ministra Edukacji Narodowej i wynikała z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Postanowieniem rządu ich otwarcie było możliwe od 6 maja, jednakże decyzję ostateczną pozostawiono organom założycielskim. W związku ze wzrostem liczby zakażeń w gminie Pszczyna, wynikającym głównie z badań przeprowadzonych w kopalniach na terenie okolicznych gmin, zadecydowano o wstrzymaniu otwarcia placówek do momentu ustabilizowania sytuacji.

Przez cały ten czas placówki były dokładnie kontrolowane i w każdej chwili gotowe wznowić zajęcia. – Przed ponownym otwarciem do placówek dostarczono: 4500 maseczek ochronnych, 10000 par rękawiczek, 536 przyłbic ochronnych oraz 2305 litrów płynów dezynfekcyjnych. Szkolnym i przedszkolnym izolatoriom przekazaliśmy 105 fartuchów ochronnych. Ponadto poszczególne placówki oświatowe dokonywały zakupów środków ochrony z własnych budżetów – dodają urzędnicy.

Ponowne wznowienie działalności placówek oświatowych nie oznacza obowiązku korzystania z zajęć przez wszystkie dzieci. W każdym przypadku o tym czy dziecko będzie uczęszczało do żłobka lub przedszkolu decyzję podejmują rodzice.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska nareszcie otwiera granice! Znamy już dokładną datę, kiedy znikną kontrole!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close