Kategoria

Jedni drzewa wycinają, inni ratują by dalej mogły w spokoju rosnąć

Mowa tym co miasto zdecydowało w sprawie drzew, które znajdowały się na terenie budowy nowej siedziby sosnowieckiego egzotarium. Mimo tego, że nie było to łatwym zadaniem zdecydowano, że 31 drzew zostanie przesadzonych, a nie wyciętych. Zasilą drzewostan m.in. okolicznych skwerów.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W ostatnim czasie dużo słyszy się o bezsensownym wycinaniu drzew w trakcie realizacji przede wszystkim nowych inwestycji budowlanych. Zmiany przepisów wymuszają na inwestorach i firmach budowlanych uzyskanie specjalnych zgód, które są wydawane po wcześniejszym zbadaniu drzew i terenu, na których się znajdują.

 Na placu budowy nowej siedziby sosnowieckiego egzotarium zagrożonych wycięciem było aż 31 drzew. Jednak podjęto zupełnie inną decyzję. Teraz trwa akcja ich przesadzania. –To proces niełatwy, bo są one już mocno ukorzenione, mają do 10 metrów i rosną już nawet 12 lat. Znajdą swoje miejsce nieopodal domu, na sąsiednich skwerach czytamy we wpisie prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. 

 

źródło: Arkadiusz Chęciński Facebook

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki: Szczepionka na COVID trafi do Polski! Szczepienia tylko dla chętnych

Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! Prawie 4400 kolejnych przypadków!

Marsz Wolności 11 listopada w Katowicach bez zgody miasta. Ale i tak się odbędzie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close