Region

Jedzenie z mysłowickich restauracji trafi do potrzebujących i niepełnosprawnych [WIDEO]

Ofiarować jedzenie potrzebującym i przy okazji wesprzeć będącą w ciężkiej sytuacji branżę gastronomiczną – to pomysł Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice na nadchodzące święta. Organizatorzy akcji założyli zbiórkę pieniędzy w internecie i chcą kupić jedzenie od mysłowickich restauratorów.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Takie posiłki mają też trafić między innymi do osób niepełnosprawnych. Wolontariusze będą je dowozić bezpośrednio do domów od 6 grudnia do świąt włącznie.

Do ilu osób trafią, jaka będzie częstotliwość tych posiłków, to wszystko zależy od funduszy. Stowarzyszenie posiada na start fundusze, jakie zostały przekazane w ramach 1 procenta oraz wpłaty indywidualnych osób, które są regularne. Natomiast teraz zwracamy się do przedsiębiorców i założyliśmy zrzutkę – mówi Piotr Olszowski, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Mysłowickie stowarzyszenie czeka na oferty od restauratorów. Pierwsze z nich już się pojawiły. Na razie organizatorzy szukają jednego dostawcy, ale jeśli uda się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy – skorzystają z oferty kilku. Restauratorom pomysł się podoba.

Każdą inicjatywę, która zarazem wspiera najbardziej potrzebujących, najbiedniejszych, a z drugiej strony także tych, którzy nagle znaleźli się po tej samej stronie, czyli przedsiębiorców – mówimy o gastronomii – uważam za świetny pomysł. Idealnie trafiony, żeby można powiedzieć, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Żeby byli zadowoleni, a część restauratorów także zarobiła na tych zleceniach – mówi Maciej Sikora, firma Braks w Mysłowicach.

Mimo trudnej sytuacji finansowej, pomagać potrzebującym chcą też sami właściciele restauracji. Braks z Mysłowic już przygotowuje się do organizacji 8. edycji Wigilii dla samotnych i poszukuje sponsorów.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwszy pacjent już w poniedziałek? Tymczasowy szpital w MCK w Katowicach już gotowy [WIDEO]

Sondaż: Tracą PiS i Platforma. Kto wszedłby teraz do Sejmu?

W tym sezonie piłkarska ekstraklasa z rekordowo krótką przerwą zimową!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close