KrajRegionWiadomość dnia

Jest już 22. przypadek koronawirusa w Polsce! I kolejne województwo, gdzie stwierdzono -CoV 2

Jest kolejny przypadek koronawirusa w Polsce. Tym razem to pacjent z województwa lubelskiego. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – chodzi o miejscowość Bełżyce.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku. To 22 przypadek zakażenia w Polsce – informuje Ministerstwo Zdrowia na swoim twitterze.

Wcześniej ministerstwo poinformowało o potwierdzonym przypadku koronawirusa we Wrocławiu oraz o 3 innych przypadkach -w Warszawie oraz dwóch w Cieszynie. Jak przekazało już Ministerstwo Obrony Narodowej – SARS-CoV 2 wykryto u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki. W tej chwili w szpitalach w całej Polsce przebywa 22 pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Siedmiu z nich jest z województwa śląskiego.

Premier Mateusz Morawiecki podjął dzisiaj decyzję o zakazie wszelkich imprez masowych na terenie całego kraju. -Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno – mówił premier. Jak dodał, „My chcemy wprowadzić go na czas”.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. -Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – podsumował.

Koronawirus na Śląsku: Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, 7 przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT KORONAWIRUS 10.03.2020]

Następnie premier udał się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele rządu i opozycji parlamentarnej. Andrzej Duda po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaapelował o spokój i odpowiedzialne działanie w obliczu epidemii koronawirusa. Jak powiedział – na razie nie ma żadnych przesłanek, aby mówić o zagrożeniu dla zbliżających się wyborów prezydenckich.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, 7 przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT KORONAWIRUS 10.03.2020]

Śląskie: Teatry, kina, stadiony. Wszystko się zamyka przez epidemię koronawirusa!

Śląskie: Milion złotych w dziupli! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close