Region

Jutro ograniczenia w kościołach. Na mszach tylko po 50 osób

Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski opublikował oświadczenie, w którym apeluje do biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy Św. I nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Przypominam również o dyspensie wydawanej przed biskupów diecezjalny od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu pisze w oświadczeniu Stanisław Gądecki.

To efekt wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zgodnie z rozporządzeniem państwowym liczba uczestników zgromadzeń została ograniczona do 50 osób.

Stanisław Gądecki zachęcił również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii.

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami dodał Gądecki.

Źródło: Archidiecezja Katowicka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd zamyka granice i galerie handlowe! To przez koronawirus!

Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce!

Epidemia koronawirusa: Czy iść w niedzielę do kościoła? Archidiecezja Katowicka odpowiada [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close