KrajRegion

Kalejdoskop Regionów: Tom Hanks i polska Syrenka!

„Kalejdoskop Regionów”: Tom Hanks zajmuje się renowacją polskiego samochodu, który ostatecznie ma trafić na licytację, z której dochód ma wesprzeć Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

 

W kolejnym odcinku programu „Kalejdoskop Regionów” dowiemy się, co nowego na Śląsku i Zagłębiu. Podejrzymy Toma Hanksa i jego pracę nad renowacją polskiej Syrenki 105. Między innymi, zajrzymy również do Gierałtowic, by odwiedzić zdolnych, młodych sportowców…

Oglądaj premierowe odcinki programu „Kalejdoskop Regionów” w każdy piątek na antenie Telewizji TVS o 17:15!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Tom Hanks i polska Syrenka

Tom Hanks po raz kolejny angażuje się w renowację polskiego, samochodowego klasyka. Tym razem padło na Syrenę 105. Auto trafi na licytację, a uzyskane pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Ponadto Syrenka była już wylicytowana na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Po ogłoszeniu akcji „Nie wypada nie pomagać” do organizatorów spłynęła masa zgłoszeń. Niektórzy chcieli oddawać swoje Syrenki nawet za darmo! Organizatorzy nie kryją swojego wzruszenia i zaskoczenia.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

Tom również jest zaskoczony bardzo, widząc, co tu się dzieje. Mówi, że w Polsce mieszkają ludzie wielkiego serca i cieszy go bardzo, że wszyscy  w tym uczestniczymy – mówi o podejściu aktora Monika Jaskólska, pomysłodawca akcji „Nie wypada nie pomagać”.

Wygląd Syreny zmieni się diametralnie – dodaje Krzysztof Hankus (BB Oldtimer Garage) – na pewno będzie miała inny kolor. Musimy przejrzeć wszystko, ponieważ ta Syrena trzy lata temu przeszła gruntowny remont przed aukcją WOŚP, natomiast już po pierwszych oględzinach widzimy, że będziemy mieli pełne ręce roboty (..). Auto na pewno będzie piękne i nic więcej nie mogę powiedzieć.

 

Marian, tu jest jakby luksusowo…

Ponad półtora miliona widzów w pierwszym tygodniu wyświetlania – mowa oczywiście o filmie „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” według scenariusza Ireny Łebkowskiej. Na ekranie po trzech dekadach można obejrzeć lubianych aktorów znanych z poprzednich części, obok których stanęli przedstawiciele młodego pokolenia aktorów.

Wyjątkowy seans najnowszej produkcji odbył się w Katowicach. Największy stres był w momencie, kiedy zakończyłem zdjęcia – zdradza reżyser, Kordian Piwowarski. – Tak naprawdę dopiero wówczas dotarło do mnie, jakie to było ciężkie wyzwanie i z jaką legendą się mierzyłem oraz ile ludzi na to czeka. To było bardzo ciekawe doświadczenie, ale ja kocham wyzwania.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ruda Śląska: 10 najlepszych pomysłów jak spędzić ferie w mieście!

Bardzo młodzi i bardzo zdolni

Choć uprawiają różne dyscypliny, wiele ich łączy. Są utalentowani, ciężko pracują i prą do przodu. Sporty walki to piekielnie trudny kawałek chleba. Dziś w programie „Kalejdoskop Regionów” poznamy dwójkę młodych, ale jednocześnie zdolnych sportowców z Kalejdoskop Regionów.

Już teraz mają na swoim koncie liczne sukcesy, których nie byłoby, gdyby nie ciężka praca i odpowiednie warunki treningów.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

 

Co piszczy w branży ślubnej?

Do ślubu w przebraniu Hana Solo czy jednak w garniturze? Odwiedziliśmy z kamerą „Kalejdoskopu RegionówXVII Międzyplanetarne Targi Ślubne w MCK w Katowicach.

Targi Ślubne są świetną okazją, by poznać smaczki obowiązujące w danym roku – mówi Bartek Osumek, prowadzący targi ślubne.

Mowa nie tylko o sukniach ślubnych i garniturach, ale również dodatkach, kwiatach, a nawet… samochodach!

Oglądaj „Kalejdoskop Regionów” w piątek (8 lutego) o 17:15 na antenie TVS!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Cafe Silesia: SUKNIE ŚLUBNE – najczęstsze błędy przy ich wyborze

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close