RegionWiadomość dnia

Kobiety twarzami kampanii wyborczej. Zawalczą Kopacz, Szydło i Nowacka [WIDEO]

Szarmancki jest wobec każdej z nich. Jednak tylko na jedną, zdecydował się postawić wszystko. – Jej wewnętrzna siła, jej uczciwość, jej determinacja, ale także jej ciepło przekona do nas bardzo wielu spośród tych, którzy dziś jeszcze nie są przekonani – mówi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Choć tych niezdecydowanych z tygodnia na tydzień ubywa, Beata Szydło musi zawalczyć o elektorat przeciwnika. Do zwycięstwa w bitwie o fotel premiera, niewątpliwie przybliża ją blask zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy. Równie stanowcza co prezes Kaczyński, jednym przypomina jego samego. Dla drugich jest kwintesencją kobiecości. – Proszę zwrócić uwagę na wystąpienia Beaty Szydło kiedy była szefową sztabu Andrzeja Dudy na naszych konwencjach. To były równie piękne wystąpienia pokazujące niezwykle wrażliwą kobietę – mówi Jarosław Sellin, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

Pytanie tylko, na ile, zakładając zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło okaże się premierem samodzielnym. Za tymi wątpliwościami przemawia polityczna podmiana sprzed niemal 10 lat. Wtedy, Kazimierz Marcinkiewicz z ramienia PiS, premierem był… niespełna rok. – Kaczyński wycofał się, a po paru miesiącach wrócił na swoją funkcję. Być może skoro wtedy zadziałało, teraz też ktoś kalkuluje, tak że ten cel uświęca środki, w związku z tym może to przynieść efekt – mówi dr Krystian Dudek, ekspert marketingu politycznego.

 

 

Tyle, że jak na razie, wykorzystywane przez Jarosława Kaczyńskiego środki, prowokują urzędującą premier do ataku. – Wzywam pana panie prezesie o debaty jako szefa największej partii opozycyjnej, bo chcę rozmawiać o dobrych zmianach dla Polski, no chyba że pan już abdykował? – mówi Ewa Kopacz, premier RP, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej.

 

 

Platforma może nie walczy o życie, ale bronie się przed jesiennym przejściem do opozycji. Zwłaszcza, że jak podkreśla Marek Wójcik poseł Platformy Obywatelskiej, Ewa Kopacz jest graczem zaprawionym w bojach. I to właśnie doświadczenie, choć krótkie, przemawia na jej korzyść. Tak jak i to, że to ona zapoczątkowała władzę w damskim wydaniu. Za zmianami w partiach dominujących na scenie politycznej podążają ta, która w nadchodzących wyborach parlamentarnych może mieć problem z dostaniem się do sejmu. 

 

– Proszę państwa, dokonaliśmy dosyć niezwykłej zmiany w polskiej polityce i to dokonaliśmy tej zmiany w partii wodzowskiej – mówi Janusz Palikot, z Twojego Ruchu. Teraz Twój Ruch wodzów będzie miał dwóch. Barbara Nowacka została współprzewodniczącą. A to jak głoszą prognozy ruch doskonały. W stronę przekroczenia wyborczego progu.  – Jest to młody polityk, jest to nowa twarz w polskiej polityce. Kojarzy się z opanowaniem, ze spokojem, czyli z tymi cechami które są w polityce obecnie bardzo pożądane – mówi dr Małgorzata Myśliwiec, politolog, Uniwersytet Śląski. To także polityk, który posiada rzadką w polskiej polityce zdolność do budowania koalicji wyborczych i może stać się jedną z autorek konsolidacji lewicy.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close