KrajRegionWiadomość dnia

Kandydaci nie chcą publicznych debat? Trzaskowski komentuje

Kilka dni temu miała się odbyć debata kandydatów organizowana przez 4 największe w Polsce media. Andrzej Duda powiedział wtedy, że nie weźmie w niej udziału. Teraz debatę z pytaniami od publiczności chciało przeprowadzić TVP w Końskich. Jednak i w tej debacie nie byłoby kompletu kandydatów.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jakiś czas temu ubiegający się o reelekcję obecny prezydent RP Andrzej Duda nie chciał wziąć udziału w debacie organizowanej w 4 największych mediach w Polsce. W komentarzach, które pojawiały się w opinii publicznej, dominowało przekonanie, że Duda nie chce wziąć udziału w debacie, której jednym z organizatorów nie byłaby telewizja publiczna. Nie inaczej jest z Rafałem Trzaskowskim – kandydat nie chce wziąć udziału w debacie, która ma się odbyć w Końskich, gdyż organizuje ją tylko TVP. – Taka ustawka szykuje się w Końskich, wiec pana prezydenta. Jasno chcę powiedzieć,  że ja w takim wiecu nie będę brał udziału. Zapraszam pana prezydenta do Leszna na prawdziwą debatę, gdzie będzie można wreszcie poznać poglądy pana prezydenta, jeżeli się na niej pojawiwybrzmiewają słowa Trzaskowskiego na łamach Polsat News. 

Warto dodać, że sytuacji, w której kandydaci ubiegający się o stanowisko prezydenta w Polsce nie chcą brać udziału w debatach jeszcze nie było. Andrzej Duda 5 lat temu, gdy startował w wyborach po raz pierwszy, cały czas mówił o dialogu, co więcej występował też w debatach telewizji prywatnych. Teraz gdy jest prezydentem sytuacja się zmienia. Trzaskowski jako nowy kandydat PO, które według ostatnich sondaży ma spore szanse na wygraną w wyborach, również spotkania w debacie publicznej unika. Oczywiście obaj kandydaci mają swoje racje, a wszystko rozchodzi się o organizatorów rzeczonych debat. Rafał Trzaskowski nie szczędzi słów wobec obecnego prezydenta RP  – Jest taki czas, kiedy trzeba pokazać odwagę i nie należy wyłącznie obstawać przy ustawkach z własną telewizją, na którą prezydent zgodził się przekazać grube miliardy, zamiast na onkologię – 

II tura wyborów już 12 lipca. Polacy wybiorą pomiędzy Trzaskowskim, a Dudą. Ten pierwszy według najnowszych sondaży ma duże szanse na wygraną, osiągając 47 % wśród ankietowanych. Czy rekordowa frekwencja z I tury zostanie pobita?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Burze nad Śląskiem: Bytom znowu zalany! I znowu pływa ulica Piłsudskiego! [WIDEO]

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Mural z Trzaskowskim w Katowicach już zniszczony. Nie oparł się wandalom nawet 1 dzień!

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close