RegionŚwiatWiadomość dnia

Apel papieża Franciszka o globalnym zawieszeniu broni. Pandemia trwa

Rada Bezpieczeństwa ONZ apeluje o globalne zawieszenie broni w związku z pandemią koronawirusa. Do apelu dołącza się papież Franciszek. Głównie chodzi o to by pomoc dotarła do wszystkich potrzebujących, a przez działania wojenne jest jeszcze więcej ofiar pandemii.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Rada Bezpieczeństwa ONZ wystosowała apel o natychmiastowym zawieszeniu broni na świecie i zaprzestanie działań wojennych. Do apelu w trakcie mszy na Placu św. Piotra dołączył się sam papież Franciszek, mówiąc głównie o tym, że by pomoc dotarła do wszystkich potrzebujących, potrzebne jest by konflikty zakończyć. Katastrofalne skutki epidemii COVID-19 są mocno odczuwalne w krajach, gdzie trwa wojna, a przez działania wojenne pomoc nie może po prostu dotrzeć. – Pragnę, aby taka decyzja została wprowadzona w życie skutecznie i szybko dla dobra cierpiących osób. Oby ta rezolucja Rady Bezpieczeństwa mogła stać się pierwszym odważnym krokiem ku przyszłości w duchu pokoju – apelował Franciszek.

Papież poddał również smutną refleksję o deptaniu ludzkiej godności w dzisiejszych czasach. Niby żyjemy w świecie nowych technologii, rozwoju i ekonomii na poziomie, na którym świat jeszcze nie był. Nie zmienia to faktu jednak, że pęd do dominacji zabija jednostki, niszczy narody i wpływa destruktywnie na ludzkość. Pokój i bezpieczeństwo w trakcie pandemii to dla ONZ i Franciszka dwie najważniejsze aktualnie sprawy, by świat mógł przez ten trudny czas jakoś przejść.

Na świecie trwa ponad 30 konfliktów zbrojnych. Najgorsza sytuacja jest w Syrii i Somalii, w których łącznie zginęło już ponad milion osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Burze nad Śląskiem: Bytom znowu zalany! I znowu pływa ulica Piłsudskiego! [WIDEO]

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Mural z Trzaskowskim w Katowicach już zniszczony. Nie oparł się wandalom nawet 1 dzień!

źródło: RMF 24

red:. B.Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close