RegionWiadomość dnia

Nowy sondaż wyborczy IBRiS: Trzaskowski z małą przewagą nad Dudą

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 5 lipca, to według najnowszego sondażu IBRiS mógłby je wygrać Rafał Trzaskowski. Nie uzyskuje on jednak dużej przewagi nad obecnym prezydentem RP Andrzejem Dudą. Wybory już 12 lipca.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Sondaż stworzony przez IBRiS dla portalu internetowego WP pokazuje, że wybory 12 lipca może wygrać Rafał Trzaskowski. Jednak warto też dodać, że przewaga nie jest duża, czyli będzie się liczył każdy głos. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj w niedzielę 5 lipca to obecny prezydent RP Andrzej Duda uzyskałby 45,9 % poparcia wyborców, a nowy kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski 47,2 %. To dobra informacja dla opozycji, ale to nie czas by się cieszyć – tak mała przewaga w sondażach nie oznacza pewnej wygranej. Co więcej kolejne sondaże pojawiające się w różnych mediach przedstawiają raz wygraną Trzaskowskiego, a raz Dudy.

– Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 65,4 proc. respondentów, oznacza to wzrost o 3,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego zleconego przez WP sondażu. Zaledwie 2,8 proc. respondentów jeszcze nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów prezydenckich.czytamy na łamach RMF 24. Warto dodać również, że w porównaniu do ostatniego przeprowadzonego przez IBRiS sondażu, Trzaskowski stracił 0,9 %, a poparcie Dudy wzrosło o 0,3 %. 6,9 % ankietowanych dalej nie wie na kogo zagłosuje w II turze wyborów. O głosy tych wyborców aktualnie najbardziej walczą kandydaci. Wybory już 12 lipca, a Polacy ponownie zagłosują metodą mieszaną, czyli tradycyjnie w lokalach wyborczych, oraz korespondencyjnie. A jak może wyglądać frekwencja w II turze? – Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 65,4 proc. respondentów, oznacza to wzrost o 3,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego zleconego przez WP sondażu. Zaledwie 2,8 proc. respondentów jeszcze nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów prezydenckich. – podają reporterzy RMF 24. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Burze nad Śląskiem: Bytom znowu zalany! I znowu pływa ulica Piłsudskiego! [WIDEO]

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Mural z Trzaskowskim w Katowicach już zniszczony. Nie oparł się wandalom nawet 1 dzień!

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Nowy sondaż wyborczy IBRiS: Trzaskowski z małą przewagą nad Dudą”

  1. A może przedstawicie inne sondaże ni tylko te z mediów marksistowskich !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close