RegionWiadomość dnia

Kapsuła Czasu zostanie zakopana pod nowym rynkiem w Radzionkowie. Co zawiera? [WIDEO]

Dobiega końca budowa nowego rynku w Radzionkowie. Przy tej okazji władze miasta wpadły na ciekawy pomysł wkopania kapsuły czasu, aby przyszłe pokolenia mogły zobaczyć jak wyglądało ich miasta 50 lat wcześniej.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Jesteśmy dzisiaj na końcówce budowy płyty rynku, z eko rynkiem, z zielenią. Ze sceną stałą przy Karolince. Przed nami jeszcze ogromne wyzwanie, czyli budowa budynków – mówi burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor i zapowiada jeszcze jedną oprócz samego rynku atrakcję. Będzie nią ukryta pod płytą rynku Kapsuła Czasu.

-Chcemy zakopać kapsułę czasu, tak aby za 50 lat, tak zakładamy kolejne pokolenia miały świadectwo o tym okresie kiedy ten rynek powstał – dodaje burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor.

W kapsule ten projekt może zaangażować się każdy mieszkaniec wysyłając swoje zdjęcia. Zostaną one utrwalone na nośnikach cyfrowych. Dodatkowo młodzież i dzieci mogą wziąć udział w konkursie na obraz Radzionkowa w przyszłości i te dzieła również zostaną schowane w kapsule. Taka forma upamiętniani nie jest znana od wczoraj

Kapsuła Czasu zostanie zakopana pod nowym rynkiem w Radzionkowie. Co zawiera?
Kapsuła Czasu zostanie zakopana pod nowym rynkiem w Radzionkowie. Co zawiera?

-Tradycja zostawiania pamiątek dla przyszłych pokoleń, jest tradycją sięgającą wiele lat wstecz. To tradycja, która była głównie praktykowana przy budowie zamków, kościołów, ale dzisiaj jest również kontynuowana przy budowie dużych inwestycjimówi historyk, rzecznik Urzędu Miasta w Radzionkowie Jarosław Wroński.

Wkopując kapsułę w rynek, włodarze chcą nawiązać do starych zwyczajów. Wydarzenie zaplanowano na koniec czerwca, początek lipca.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close