AlarmRegionWiadomość dnia

Mieszkańcy Rybnika pozywają do sądu województwo śląskie! Chcą odszkodowania za smog

Województwo śląskie wezwane do zapłaty. Dziewięciu rybniczan, chce zadośćuczynienia i podjęcia działań zapobiegawczych. Chodzi o smog. Łączna wnioskowana kwota zadośćuczynienia to 45 tys złotych.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Pieniądze mają trafić na rzecz fundacji Mali Wspaniali, wspierającej Oddział Pediatrii Szpitala nr 3 w Rybniku oraz fundacji Iskierka, wspierającej dzieci z chorobami nowotworowymi.

–Uważam, że problem smogu to też jest pewnego rodzaju pandemia, smog to jest pandemia i on ma wymiar społeczny. Tutaj w naszym szpitalu wiemy, że przebywają dzieci, które chorują z powodu smogu. Dzieci dwuletnie mają nowotwory mózgu, guzy mózgu. Wiemy, że ma to ścisłą korelację właśnie z zanieczyszczeniami powietrza – mówi Joanna Bulandra, Rybnicka Rada Kobiet.

 

Pismo do marszałka województwa śląskiego zostało wysłane dzisiaj. Gdy korespondencja dotrze do Urzędu Marszałkowskiego, ma zostać poddana wnikliwej analizie. Rybnik stoi na podium miast o najwyższym średniorocznym stężeniu pyłów PM10. Z powodu smogu w Polsce rocznie umiera ok. 45 tys. ludzi.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close