KrajRegion

Katowali bliźniaczki. Matka z zarzutem znęcania, konkubent z zarzutem usiłowania zabójstwa

Policjanci zatrzymali 24-latkę i jej partnera, którzy podejrzani są o znęcanie się fizyczne nad dziećmi. Policję zawiadomił zaniepokojony lekarz karetki pogotowia, po tym jak został wezwany do jednej z bliźniaczek.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

W piątek popołudniu policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w powiecie lęborskim doszło prawdopodobnie do pobicia 5-letniej dziewczynki. Dziecku szybko została udzielona pomoc medyczna, a funkcjonariusze niezwłocznie ustalili, gdzie znajduje się matka dziewczynek i jej partner. Oboje zostali zatrzymani. Jak ustalili policjanci, obrażenia ciała miała także druga z sióstr bliźniaczek.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutu znęcania się fizycznego nad dziećmi.  Mężczyzna miał popychać, szarpać oraz bić po głowie i ciele obie dziewczynki. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa jednej z nich.

Na wniosek lęborskiej prokuratury, miejscowy sąd zastosował wobec matki i jej konkubenta środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Natomiast matce za znęcanie się nad osobami nieporadnymi ze względu na ich wiek, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close