RegionWiadomość dnia

Katowice: Będą zmiany w parkowaniu. Powstanie kolejna płatna strefa z wyższymi opłatami!

Katowice rozszerzają strefę płatnego parkowania. Za postój trzeba będzie płacić na kolejnych dwóch ulicach. Radni przegłosowali uchwałę, na podstawie której powstanie nowa podstrefa parkingowa. Niedaleko centrum miasta, na ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza, przy takich znakach pojawi się wkrótce dopisek „płatny”. Kierowcy różnie reagują na ten pomysł.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jak sobie pan wyobraża, że ktoś przyjechał, jeśli jest chory i jak my ostatnio czekaliśmy prawie osiem godzin na lekarza. Ja mam za to płacić? Chore to jest – mówi Tadeusz Ambroziak, mieszkaniec Ustronia

Najwięcej zaparkowanych tu samochodów jest spoza Katowic. Większość mieszkańców regionu przyjeżdża tu do szpitali i placówek medycznych. -Codziennie tu przyjeżdżam w tym tygodniu. Także jak będzie płatne, to będzie trochę kosztować. -Myśli pan, że dla kierowców będzie to problem? -Będą stawać byle gdzie, żeby nie zapłacić. Tak mi się wydaje – mówi Dariusz, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju.

Katowice: Będą zmiany w parkowaniu. Powstanie kolejna płatna strefa z wyższymi opłatami!
Katowice: Będą zmiany w parkowaniu. Powstanie kolejna płatna strefa z wyższymi opłatami!

Wprowadzenie opłat ma wymusić rotację na miejscach parkingowych, bo obecnie miejsc parkingowych przy ulicy korzystają nie tylko pacjenci szpitali czy osoby, które ich odwiedzają.

Chcemy te opłaty wprowadzić od grudnia. Początkowo w tym miejscu pojawią się inkasenci MZUiM-u, którzy będą pobierać opłaty. Po rozstrzygnięciu przetargu na nowe parkomaty, będą w tym miejscu. Będą w tym miejscu zainstalowane nowe urządzenia. Warto podkreślić, że te nowe urządzenia będą umożliwiać dokonanie opłaty zarówno gotówką, jak również tradycyjną kartą bankomatową – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Co ważne, opłaty w podstrefie będą wyższe niż w aktualnej strefie płatnego parkowania w centrum Katowic. Za pozostawienie na parkingu auta kierowcy zapłacą 3 zł za pierwszą godzinę, a za kolejne odpowiednio o 60 gr więcej.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: W których szkołach 25 października będzie TĘCZOWY PIĄTEK?

Pogoda na Wszystkich Świętych. Jaka będzie pogoda we Wszystkich Świętych?

Śląskie: Brutalny napad na taksówkarza. 15-latek zmasakrował mu głowę nożem! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close