RegionWiadomość dnia

Katowice: Gdzie powstanie noclegownia dla bezdomnych? Być może nigdzie!

Nowa noclegownia w Katowicach pod znakiem zapytania. Pomysł budowy obiektu od początku budził protesty mieszkańców katowickich Szopienic.

 

Jeszcze w tym roku miał on zastąpić kilka działających aktualnie noclegowni. Jednak na razie przeprowadzki bezdomnych nie będzie. –W pierwszej kolejności zależy nam na stworzeniu nowej, komfortowej placówki, która będzie zgodna z rozporządzeniami. Na ten moment działają i funkcjonują te dotychczasowe. Ich dalsze losy będą uzależnione od procedur przetargowych w związku z nową noclegownią – mówi Ewa Lipka, rzecznik UM Katowice.

CZYTAJ TAKŻE:

Ruda Śląska: Bezdomni mogą liczyć na pomoc

Jedno z miejsc, w którym bezdomni mogli się przespać już zostało zamknięte. Pozostałe najprawdopodobniej będą przyjmowały potrzebujących tak jak do tej pory. Przetarg na zaprojektowanie i budowę noclegowni już raz został unieważniony. Do drugiego zgłosiła się jedna firma, ale jej oferta była prawie trzykrotnie wyższa niż budżet inwestycji. Na razie nie wiadomo jaka będzie decyzja Katowic. Na noclegownię miasto chce wydać ponad 1 mln zł.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rybnik: zostawił przed sklepem saszetkę, w której było 26 tysięcy złotych

O mało nie zginął, teraz walczy o życie 3-letniego synka! Poruszająca historia rodziny spod Bielska-Białej [WIDEO]

(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close