RegionWiadomość dnia

Naładujecie w nich smartfona i dojedziecie do Katowic. Gliwice kupują nowe autobusy

Największe z nich pomieszczą ponad 140 pasażerów. Klimatyzowane, z ładowarkami do niezbędnych dla wielu do życia smartfonów, plus masa innych udogodnień. Na ulice Gliwic za kilka miesięcy wyjadą nowe autobusy.

Już w przyszłym roku na gliwickie drogi wyjedzie 16 kolejnych, nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów. Dostarczy je Solaris, który jako jedyny złożył ofertę w dwóch ogłoszonych przez PKM na początku maja przetargach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Nowe autobusy wyjadą wkrótce na ulice Gliwic. Będzie ich 12

12 z 16 nowych autobusów miejskich to 18-metrowe, niskopodłogowe autobusy przegubowe, które pomieszczą co najmniej 141 osób. 4 kolejne, mniejsze będą miały po 12 metrów długości. We wszystkich pojazdach zostanie zamontowany monitoring wewnętrzny i klimatyzacja. Na ich wyposażeniu znajdą się m.in. ładowarki usb. Będzie również darmowy dostęp do sieci wi-fi. Całkowity koszt inwestycji to ponad 23 mln zł.

Będzie pomoc i odszkodowania dla rolników? Susza rujnuje zbiory w całym kraju! [WIDEO]

Awaria kolejki na Górę Żar! Ewakuacja turystów [WIDEO]

Nowe autobusy pojawią się w Gliwicach najwcześniej wiosną przyszłego roku.
(WZ/UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close