RegionWiadomość dniaZdrowie

Katowice: Końcówka rekrutacji na studia medyczne w Wyższej Szkole Technicznej. Lekarski kierunek oblegany! [WIDEO]

Kończy się rekrutacja na kierunek lekarski, który WST w Katowicach prowadzi od ubiegłego roku. Chętnych nie brakuje. To pierwsza placówka na Śląsku, w której pojawiły się prywatne studia medyczne.

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ


-Planowany limit miejsc przez ministra Szumowskiego to jest 100 osób na studia stacjonarne i 40 osób na studia niestacjonarne. Ale już widzimy, że już dużo więcej chętnych do studiowania na kierunku lekarskim niż przyznanych nam miejsc – mówi Magdalena Wierzbik-Strońska, prorektor WST.

Chętni do studiowania na kierunku lekarskim muszą się liczyć z wydatkiem 40 000 zł rocznie, ale na WST można studiować również pielęgniarstwo.

-Kierunek ten stał się popularny, może dlatego, że wynagrodzenia pielęgniarek coraz lepsze. Ale proszę zwrócić uwagę, że sporo ratowników medycznych po studiach uzupełnia swoje kwalifikacje poprzez pielęgniarstwo, chociażby pierwszego stopnia, bo wtedy też otrzymują inne wynagrodzenie – mówi dr n. med. Michał Ekkert, kierownik katedry anatomii WST.

Wyniki naboru na kierunku lekarskim w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach będą dostępne dla kandydatów 17 lipca. Możliwe, że uczelnia uruchomi nabór uzupełniający. Studia na kierunku lekarskim trwają 6 lat.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close