RegionWiadomość dnia

Katowice: Mieszkańcy Koszutki walczą z dzikim parkowaniem i stawiają klomby z roślinami! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieszkańcy katowickiej Koszutki postanowili powalczyć o przestrzeń w swojej dzielnicy. Przyjezdni zostawiają tu samochody byle gdzie i tym samym utrudniają życie mieszkańcom. Dlatego ci wzięli sprawy w swoje ręce i zabezpieczyli jeden z chodników roślinami.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Irytuje nas to, że każdego dnia musimy dzwonić na straż miejską, która przyjeżdża czasem rzadziej, a czasem częściej i zakłada blokady samochodom. Te samochody codziennie zastawiają ten chodnik. Ja jestem rodzicem i chodzę tutaj z dzieckiem do parku. Dla mnie to jest niekomfortowa sytuacja, bo muszę często przez drogę przechodzić i iść drogą z dzieckiem – mówi Michał Kubieniec, mieszkaniec Koszutki.

 

11 listopada, symbolicznie o godzinie 11 mieszkańcy postawili jedenaście gazonów z roślinami na ul. Grażyńskiego. Mają one ochronić ciągle zastawiony chodnik przed samochodami. Jednak to też forma apelu do urzędników.

 

-Wbiliśmy kij w mrowisko i zdajemy sobie z tego sprawę. Teraz jest piłka po stronie urzędników. Prawo jest niedoskonałe, ale coś trzeba robić. My to obserwujemy. Jako przedsiębiorca, a wcześniej jako mieszkaniec Koszutki, widzę, że to się pogłębia – mówi Tomasz Godziek, właściciel sklepu.

Sygnał do urzędników został wysłany. Miasto popiera inicjatywę, ale na tym koniec.

-Staramy się tutaj wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców i realizować różne przedsięwzięcia, które uniemożliwią na przykład wjazd samochodów w niektóre obszary. Musimy pamiętać też, że stawianie słupków czy wielkich donic nie jest możliwe w każdym miejscu. Tutaj to się udało, tutaj to zainicjowali mieszkańcy. Warto taką inicjatywę popierać. Dlatego też będziemy starali się, żeby zieleń pozostała w tym miejscu jak najdłużej – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Katowice: Mieszkańcy Koszutki walczą z dzikim parkowaniem i stawiają klomby z roślinami!
Katowice: Mieszkańcy Koszutki walczą z dzikim parkowaniem i stawiają klomby z roślinami!

 

Ważne, żeby kierowcy też w końcu zrozumieli, że akurat na chodnikach nie są mile widziani.

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close