Region

Katowice: Piąta odsłona biegu CITY TRAIL już w najbliższą niedzielę

W niedzielę, 16 lutego nad stawami Janina i Barbara odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Natonale-Nederlanden Katowice w sezonie 2019/2020. To kolejna szansa na sprawdzenie się na 5-kilometrowej trasie oraz spotkanie z biegowymi znajomymi. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W klasyfkacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Już teraz pewien wygranej w generalce jest Oliwier Mutwil, który wygrał cztery razy. Zupełnie inaczej wygląda rywalizacja kobiet. Aktualnie na prowadzeniu jest Monika Bielińska, ale o wygraną w klasyfikacji końcowej powalczą najpewniej Agnieszka Gortel- Maciuk, Sylwia Ślęzak i Magdalena Sekuła. Uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe medale odbędzie się w II połowie marca.

Każdy bieg CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej 5. roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach CITY TRAIL Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.

– Od wielu lat w ramach cyklu CITY TRAIL zachęcamy Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej oraz zadbania o swoje zdrowie. Cieszymy się, że z roku na rok biegi notują wzrost frekwencji – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Jesteśmy przekonani, że udział w zawodach to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również na utrwalanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Natonale-Nederlanden.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (ośrodek „Rybaczówka”, ulica Pszczyńska)
– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest ponad 59 000 zł – w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Katowicami są to: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na proflu imprezy na Facebooku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SKANDAL! Ksiądz pobity przed mszą świętą! Parafia wydała OŚWIADCZENIE

https://tvs.pl/informacje/naprzod-janow-na-finansowym-dnie-klub-usunieto-z-polskiej-hokej-ligi/

Pieniądze lub butelka wódki. Korupcja w katowickiej straży miejskiej

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close