Region

Katowice: Protest Tysięcy Miast, czyli Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pod Spodkiem. Start godz. 10

Dziś młodzież całego świata wraz z rodzicami, osobami starszymi i nauczycielami wyjdzie na ulice. Wszystko po to, aby pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W całej Polsce również odbędzie się szereg marszów i manifestacji pod hasłem Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Protest Tysięcy Miast”. Młodzież śląskich miast, w tym Katowic, także postanowiła dołączyć do protestu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest inicjatywą, która ma bardzo konkretny cel, a mianowicie chęć zwrócenia uwagi rządzących na to, jak ważne są działania na rzecz klimatu, oraz uświadomienie jak największej liczbie osób, że kryzys klimatyczny naprawdę istnieje i jest poważnym zagrożeniem i dotyczy każdego z NAS.

A dlaczego właśnie 20 września? Bo jest to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy z całego świata mają zdecydować o przyszłym losie ziemi.

Zdaniem organizatorów katastrofalne skutki zmian klimatycznych, takie jak częstsze susze, powodzie, klęski żywiołowe, zbyt długo pozostawiane są bez komentarza rządzących. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, to głos nie tylko nas młodych, ale wszystkich.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny o godz. 10:00 pod Spodkiem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Budka uderza w Ziobrę! „Ten człowiek śmie mówić o honorze?!”

Premier Morawiecki i policjant Morawiecki. Szef rządu spotkał swojego sobowtóra na Śląsku! [ZDJĘCIA]

Mirek Szołtysek – to już 30 lat na scenie! Jubileuszowy koncert już 18 stycznia w ChCK

 

źr. inf. prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close