RegionWiadomość dnia

Katowice: Robert Biedroń przed katedrą Chrystusa Króla: Rozdzielić państwo od kościoła! [WIDEO]

Po raz kolejny Robert Biedroń prowadził kampanię wyborczą na Śląsku. Kandydat Lewicy na prezydenta mówił przed katowicką Archikatedrą o rozdziale kościoła od państwa i o Panteonie Górnośląskim. Podkreślał, że ta inwestycja ma niewiele wspólnego z kulturą.

 

Śląskie przygotowuje się na atak koronawirusa


– Jeżeli chcemy wspierać kulturę, to ja apeluję do pana premiera Morawieckiego, żeby remontował świetlice, tutaj w dzielnicach Katowic, samorządowcy na pewno się ucieszą z takiej inwestycji. Żeby remontował teatry, żeby podnosił wynagrodzenia, które są skromne wśród ludzi kultury – mówi Robert Biedroń, kandydat na prezydenta RP.

Podobnego zdania jest towarzyszący Biedroniowi w kampanijmy objeździe europoseł Łukasz Kohut.

– Napisałem w tej sprawie pismo do ministra Glińskiego i odpisał i dowiedzieliśmy się, że przedmiotem działania panteonu będzie uczczenie pamięci osób zasłużonych dla polskości ziem Górnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem twórców, artystów, naukowców, polityków, żołnierzy i ludzi kościoła. To ja się pytam, jako przedstawiciel Śląska wielokulturowego i wieloreligijnego, co z historią Śląska? Co ze śląskimi noblistami? Co ze śląskimi ateistami i innowiercami? – mówi Łukasz Kohut, europoseł.

 

W Mikołowie kandydat Lewicy odwiedził Śląski Ogród Botaniczny. Zgodnie z planami rządu, ogród może zostać przecięty torami prowadzącymi do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Dzisiaj PiS jak za pomocą jakiejś pałki, a raczej w tym przypadku piły. To nie jest piła mechaniczna, tnie nasze społeczeństwo na pół. Podzielili Polskę i Polaków jak nikt nigdy dotąd – mówi Robert Biedroń, kandydat na prezydenta RP.

Do końca kampanii wyborczej pozostało nieco ponad dwa miesiące.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Szpital w Chorzowie jak strefa zagrożenia! Strażacy rozstawili specjalne namioty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Epidemia koronawirusa: Są wyniki badań pacjenta ze szpitala w Zawierciu

Katowice: Martwy pies, opona i fotel! SZOKUJĄCE ZNALEZISKA w oczyszczalni ścieków! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close