RegionWiadomość dnia

Katowice: Rusza budowa szpitala tymczasowego w MCK

Dynamiczny wzrost zakażeń SARS-COV2 nie omija również naszego województwa, w związku z tym potrzebne są zdecydowane kroki, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Od poniedziałku rozpocznie się adaptacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego na szpital tymczasowy.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Umowa udostępnienia MCK na potrzeby szpitala tymczasowego została zawarta pomiędzy wojewodą śląskim, a PTWP Event Center. Dziś i jutro będą trwały działania mające na celu przekazanie obiektu. Prace związane z przekształceniem MCK w szpital tymczasowy rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, a koordynować je będzie szpital MSWiA w Katowicach. Z dostępnych informacji wynika, że tymczasowej placówce służby zdrowia znajdzie się 500 łóżek, z dostępem tlenu. Dodatkowo dla pacjentów w najcięższym stanie będą przygotowane łóżka z respiratorami. Rozmowy wokół warunków udostępnienia trwały kilka dni. – Jestem w stałym kontakcie z ministrem Michałem Dworczykiem, z ministrami zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji. Bez ich wsparcia niemożliwa byłaby budowa szpitali tymczasowych. Decyzją premiera w naszym województwie powstaną jeszcze dwa podobne obiekty po to, aby zabezpieczyć mieszkańców całego województwainformuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Jednak nie należy zapominać, że sama budowa szpitala nie zmieni nic, jeśli nad chorymi nie będzie czuwała wykwalifikowana kadra medyczna, w tym oczywiście lekarze i pielęgniarki. Do pracy w szpitalu tymczasowym prowadzony jest nabór na stronie www.szpitaldlaslaska.pl. Oprócz tej jednostki mają powstać jeszcze dwie z pomocą firmy Węglokoks. Lokalizację jednej z nich już znamy – będzie się znajdować na lotnisku w Pyrzowicach. Trwają poszukiwania najbardziej dogodnej lokalizacji kolejnej tymczasowej placówki.

 

źródło: ŚUW
autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close