RegionWiadomość dnia

Śląska rockowa legenda i orkiestra symfoniczna? SBB zagra w NOSPR

W najbliższym czasie katowicki NOSPR stanie się miejscem, w którym energia muzyki rockowej spotka się z dostojnością i powagą muzyki klasycznej. Na jednej scenie fani będą mogli usłyszeć Silesia Blues Band, który wystąpi przy akompaniamencie katowickiej orkiestry symfonicznej. Dodatkowo gościem specjalnym będzie Stanisław Soyka.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Koncert SBB w NOSPR ma się odbyć 8 listopada i będzie elementem 50-lecia super grupy, która podbiła serca fanów nie tylko w Polsce, ale również i na świecie na stałe wpisując się w kanony rocka. Ze względu na m.in. ograniczenia miejsc związane z pandemią koronawirusa, koncert będzie można obejrzeć nie tylko na żywo w katowickim NOSPR, lecz również za pośrednictwem Facebooka czy portalu You Tube.

Spotkanie z NOSPR w Katowicach będzie dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Graliśmy na całym świecie, występowaliśmy z zespołem Deep Purple, Bob Marley składał mi życzenia na Festiwalu w Roskilde, ale tylko na Śląsku czuję się jak w domu. Tu chodziłem do szkoły muzycznej, studiowałem, spotykałem ludzi, którzy wywarli na mnie ogromny muzyczny wpływ, jak Wojciech Kilar czy Henryk Mikołaj Górecki. SBB z orkiestrą to jest dla mnie spełnienie. Jestem „klasykiem” z wykształcenia. Lata temu, kiedy graliśmy koncerty w wielkich halach, potrafiłem czasem na zakończenie zagrać Preludium e-moll Chopina. Muzyka klasyczna zawsze była mi bliska  wspomina Józef Skrzek, lider i założyciel grupy SBB. Dodatkowo na scenie gościnnie pojawi się Stanisław Soyka. W dniu koncertu katowicką orkiestrę poprowadzi Miłosz Wośko, który odpowiada za symfoniczną aranżację utworów SBB.

Bilety na wydarzenie można nabyć na oficjalnej stronie NOSPR.

źródło: NOSPR

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close