RegionWiadomość dnia

Kolejna fala protestów w Katowicach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego! [WIDEO]

Mimo ulewnego deszczu kilka tysięcy ludzi ponownie wzięło udział w strajku kobiet w Katowicach wykrzykując hasło „To jest wojna”. Protesty w całej Polsce trwają od tygodnia.

Kolejna fala protestów w Katowicach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego! [WIDEO]


Uczestnicy zebrali się na rynku, następnie przeszli przez centrum, jednak omijając archikatedrę Chrystusa Króla, by uniknąć ewentualnych incydentów. Prezydent Andrzej Duda postanowił podjąć kroki w tej dzielącej od wielu dni Polaków sprawie i skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. – Przede wszystkim trzeba zademonstrować, że nie podoba nam się to co się dzieje wokół nas. Jestem pod wrażeniem ilości, przede wszystkich młodych którzy wyszli na ulice korzystając ze swoich praw.opowiada naszemu reporterowi Kasia, mieszkanka Katowic. 

Więcej informacji o wczorajszym proteście w sprawie orzeczenia TK o aborcjach eugenicznych w materiale naszego reportera Pawła Palacza. Silesia Flesz – krótko, szybko i na temat!

autor: Paweł Palacz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close