KategoriaRegionWiadomość dnia

Katowice: Zakład Zieleni Miejskiej odkupi kwiaty od sprzedawców

W związku z ta decyzją nie zarobią tylko stracą, ale pomóc chce miasto. Informacja o zamknięciu cmentarzy na okres od 31 października do 2 listopada pojawiła się praktycznie w ostatniej chwili. Wielu sprzedawców, którzy co roku prowadzili handel w okolicach cmentarzy miało już zakupiony towar w postaci kwiatów i zniczy. Na ratunek przedsiębiorcom rusza Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Decyzję o zamknięciu cmentarzy na czas Wszystkich Świętych, premier RP Mateusz Morawiecki podał do wiadomości publicznej wczoraj w godzinach popołudniowych. Podjęta w ostatniej chwili decyzja, była argumentowana dynamicznie rosnącym wskaźnikiem zakażeń SARS-COV2, który od 3 dni nie spada poniżej 20 tys. potwierdzonych zakażeń dziennie. Jednak pytania do rządu w sprawie tego święta były kierowane od dłuższego czasu. Rafał Trzaskowski na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook napisał, że1 mln zł kosztowało Miasto Stołeczne Warszawa przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina. – To oczywiście dane ze stolicy, lecz taka sytuacja dotyczy tak naprawdę wszystkich miast w Polsce, a przede wszystkim wspomnianych wyżej przedsiębiorców, którzy co roku w tym okresie trudnią się sprzedażą zniczy i kwiatów.

Dlatego też prezydent Katowic Marcin Krupa przekazał na swoim profilu, że Zakład Zieleni Miejskiej odkupi kwiaty od przedsiębiorców, którzy zostali zaskoczeni taką, a nie inną decyzją rządu. – (…) Od poniedziałku Zakład Zieleni Miejskiej rozpocznie akcję odkupywania od katowickich przedsiębiorców kwiatów, których nie udało się im sprzedać. Rośliny posłużą ozdobieniu miejsc pamięci w całym mieście. Jednocześnie apeluję do mieszkańców Katowic, by jak co roku kupowali znicze i kwiaty – bo odwiedzać groby naszych Bliskich możemy w każdym późniejszych terminie, przy trzymaniu się rygorów sanitarnych. Nasza akcja skierowana jest do firm zarejestrowanych w Katowicach, prowadzących działalność w zakresie sprzedaży i uprawy kwiatów. czytamy wpis prezydenta Katowic Marcina Krupy.

Informacja podaja przez Krupę zyskała aprobatę wśród internautów. – Super decyzja! Jesteśmy z katowickimi przedsiębiorcaminapisał Adam.Wielkie gratulacje za tak wspaniałą decyzję Dla tych ludzi to zarobek na wiele miesięcy….skomentowała Katarzyna. Według zapewnień prezydenta, szczegółowe informacje dla przedsiębiorców w tym temacie mają się pojawić w poniedziałek z samego rana.

źródło: Marcin Krupa Facebook

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

 Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close