RegionŚwiatWiadomość dnia

Świat: Nie żyje Sean Connery. Aktor zmarł w wieku 90 lat

Karierę filmową rozpoczął w 1954 r. debiutując na wielkim ekranie. W 1961 r. wygrał casting na rolę tajnego agenta jej królewskiej mości Jamesa Bonda. Zagrał w 6 oficjalnych filmach z tej serii oraz jednym, który do niej nie jest zaliczany. W pewnym momencie zrezygnował z roli Bonda, bo nie chciał jako aktor by utożsamiono go tylko i wyłącznie z ta postacią. Wybitny aktor Sean Connery zmarł w wieku 90 lat.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Sean Connery był laureatem m.in. Oscara, nagrody BAFTA czy Złotego Lwa. Był nie tylko aktorem, lecz również reżyserem, producentem czy scenarzystą. Wielu z nas zapamięta go jako pierwszego odtwórcę głównej roli w pierwszych filmach z serii James Bond 007, o przygodach tajnego agenta jej królewskiej mości. Co ciekawe aktor zagrał w oficjalnych filmach z tej serii i później zrezygnował z roli, gdyż nie chciał być przez całe życie kojarzony tylko jako James Bond. Jedna z jego epickich i niezapomnianych ról to kreacja zakonnika Wiliama z Baskerville w filmie „W Imię Róży” na podstawie bestsellerowej książki Umberto Eco pod tym samym tytułem. – Moje stopy są już zmęczone, ale moje serce wciąż nie jest. – powiedział 14 lat temu podczas gdy inny znany aktor Harrison Ford, wręczał mu nagrodę za całokształt twórczości z American Film Institute. 

Urodzony w 1930 r. w Szkocji Sean Connery zmarł w wieku 90 lat.

 

źródło: Wikipedia

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close