Kategoria

Katowice: Termin skupu chryzantem przedłużony. Na razie miasto wydało 27 tys. złotych

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych została przez rząd podana w ostatniej chwili. Najbardziej zaskoczeni byli przedsiębiorcy, którzy co roku handlują kwiatami i zniczami pod cmentarzami. Wiele miast zaoferowało pomoc. Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi skup kwiatów i zasadza je w mieście. Termin dla przedsiębiorców został wydłużony do 13 listopada.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Z danych szacunkowych wynika, że miasto do tej pory odkupiło od przedsiębiorców kwiaty za łączną kwotę 27 tys. złotych. Jest to wyciągnięta pomocna dłoń w stronę tych, którzy w związku z decyzją rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy ponieśli duże straty. Zaznaczmy, że dla wielu osób coroczny przychód ze sprzedaży kwiatów i zniczy w okresie Wszystkich Świętych to zarobek pozwalający przeżyć wiele miesięcy. – Przedłużamy akcję skupu chryzantem od producentów i sprzedawców z Katowice. Wnioski można składać do piątku 13 listopada do godziny 13:00.czytamy na Twitterze UM Katowice.  W obecnej sytuacji kto jeszcze wniosku nie złożył może to zrobić do piątku.

źródło: Katowice Press Office Twitter
autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki: Szczepionka na COVID trafi do Polski! Szczepienia tylko dla chętnych

Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! Prawie 4400 kolejnych przypadków!

Marsz Wolności 11 listopada w Katowicach bez zgody miasta. Ale i tak się odbędzie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close