RegionSport

Kibice i piłkarze Zagłębia wsparli Sosnowiecki Szpital Miejski

Ponad 6 tysięcy złotych przekazało Zagłębie Sosnowiec Sosnowieckiemu Szpitalowi Miejskiemu. To kwota, którą w ciągu miesiąca zebrali zawodnicy i kibice klubu. Czek na 6 153,82 zł wręczono prezes szpitala Anecie Kawce.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Zbiórka pieniędzy była możliwa dzięki specjalnie zorganizowanemu wirtualnemu meczowi „Zagłębie vs Covid – 19″. Kibice piłkarscy, nie mogąc uczestniczyć w wydarzeniach sportowych osobiście, mieli szansę wziąć udział w transmisji meczu, która odbyła się 3 maja. Dodatkowo na licytację została wystawiona koszulka Dariusza Dudka, trenera klubu Zagłębie Sosnowiec.

Dochód ze sprzedanych biletów został w całości przekazany szpitalowi, który dzięki temu będzie mógł kupić najpotrzebniejsze dla szpitala środki do walki z koronawirusem – gogle, kombinezony i środki dezynfekujące. Za wsparcie w trudnym dla placówki okresie, podziękowała Aneta Kawka, prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego – W imieniu wszystkich pracowników szpitala serdecznie dziękuję kibicom, zawodnikom Zagłębia i wszystkim mieszkańcom za zorganizowanie tak pięknej akcji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy wasz gest, za każdy grosz. Udało się zebrać pokaźną kwotę, którą wykorzystamy z myślą o zdrowiu pacjentów.

Symboliczny czek przekazała Szpitalowi przedstawicielka klubu Zagłębie Sosnowiec, Magdalena Wróbel. – Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom oraz ratownikom medycznym, którzy każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę. Cieszymy się, że w naszą akcję zaangażowało się tak wielu kibiców i mieszkańców. Łączy nas wspólny cel – zdobycie 3 punktów w meczu przeciwko COVID-owi.

Źródło i foto: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska nareszcie otwiera granice! Znamy już dokładną datę, kiedy znikną kontrole!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Katowice: Basen Brynów już otwarty! Na razie może popływać 66 osób [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kibice i piłkarze Zagłębia wsparli Sosnowiecki Szpital Miejski”

  1. Ilu kibiców ma Zagłębie Sosnowiec?
    Przy powstającym Stadionie za 300 milionów PLN, 6 tys zł to dokładnie 0,006 mln PLN, a więc jak kropla w morzu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close