RegionWiadomość dnia

Kierowcy i mieszkańcy odetchną. Obwodnica Zawiercia powstanie! [WIDEO]

To będzie przede wszystkim droga do spokoju mieszkańców Zawiercia i okolic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która ma zaprojektować i wybudować jeden z dwóch odcinków obwodnicy Zawiercia.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Od wielu lat Zawiercie zabiegało o budowę obwodnicy. Teraz widzimy, że te kroki postępują za co jesteśmy bardzo wdzięczni parlamentarzystom a szczególnie pani poseł Ewie Malik. Miasto jak państwo widzą jest zakorkowane. To doskwiera przede wszystkim mieszkańcom. Czekamy na kolejny krok. Jest wyłoniony wykonawca, niedługo mam nadzieję że będzie podpisana umowa i zobaczymy ruszy budowamówi Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Obwodnica Zawiercia powstanie. Odcinek ma połączyć obwodnicę Siewierza i Zawiercie – Kromołów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie protestów , to umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku - relacjonuje Sandra Hajduk, dziennikarka Silesia Flesz
Obwodnica Zawiercia powstanie. Odcinek ma połączyć obwodnicę Siewierza i Zawiercie – Kromołów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie protestów , to umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku – relacjonuje Sandra Hajduk, dziennikarka Silesia Flesz

-Korkuje się przede wszystkim tutaj. Trudno przejechać nieraz, przejść także jest to niezbędne. Czekamy na to już bardzo długo. Chyba od 30 lat ja słyszę o tej obwodnicy i do tej pory nie wiadomo co będzie – mówi Eugeniusz Dziubek, mieszkaniec Zawiercia.

-Widzi pani co tu się dzieje. Tir za tirem jeździ. Zapylenia, zakurzenie, budynki się niszczą – dodaje Zbigniew, mieszkaniec Zawiercia.

 

Odcinek ma połączyć obwodnicę Siewierza i Zawiercie – Kromołów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie protestów , to umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Trasa ma liczyć prawie 17 km a koszt inwestycji to ponad 400 mln zł.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nauczyciele kontynuują protest! Co to oznacza dla uczniów? [WIDEO]

39 ciał odkryto w ciężarówce! Zbiorowe morderstwo? Koszmarna makabra w Wielkiej Brytanii

Częstochowa: zniszczyli 20 wiat przystankowych! Policja szuka wandali [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close