RegionWiadomość dnia

Koleje Śląskie wprowadzają nowy rozkład jazdy. Jakie zmiany od 10 czerwca?

Uwaga na zmianę rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Od 12 czerwca mniej połączeń z Gliwic, a pociągi będą jeździć tylko jednym torem.

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami Koleje Śląskie przygotowały kolejną korektę rozkładu jazdy. Ruch pociągów musi zostać również dostosowany do prowadzonych przez PKP PLK remontów. Nowy rozkład obowiązuje od niedzieli, 10 czerwca.

Największych utrudnień w podróży pasażerowie mogą spodziewać się pomiędzy 12 czerwca a 11 lipca. Z powodu prac na linii S1 (Gliwice – Częstochowa), w tym okresie ruch pomiędzy Gliwicami i Zabrzem będzie odbywać się tylko jednym torem, a pociąg wyjeżdżający z Katowic o godz. 17.43 dojedzie tylko Zabrza. Do rozkładu wrócił natomiast wieczorny pociąg relacji Gliwice – Częstochowa, który odjeżdża o godz. 20.16

Tradycyjnie w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu Koleje Śląskie zapraszają do rodzinnych wycieczek. 10 czerwca wystarczy kupić bilet jedynie dla dziecka, a jeden lub dwójka rodziców pojadą całkowicie bezpłatnie.

W niedzielę (10.06) pojawiły się również specjalne połączenia Kolei Śląskich. Będzie można przejechać kolejową obwodnicę GOP. Jednak tylko tego jednego dnia. Na 10 czerwca zaplanowano dwa kursy, które rozpoczną się w Bytomiu. Stamtąd pociągi wyruszą o godz. 9.40 i 13.20. Trasa będzie prowadzić między innymi przez Gliwice i Zabrze Makoszowy. Na co dzień poruszają się tam tylko pociągi towarowe. Będzie to zatem bardzo dobra okazja by poznać te rejony od strony mniej przemysłowej.

Od 10 czerwca pociągi KŚ powrócą do postojów nad zbiornikiem wodnym Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Łącznie w pobliżu jeziora zatrzyma się 20 pociągów w dni wolne i 22 pociągi w dni robocze. Dzięki temu pasażerowie z Gliwic będą mogli nad Pogorię dojechać bez przesiadek.

Na wakacje KŚ proponują również dodatkowe połączenia pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce. W weekendy przybędą trzy pary pociągów, a do przejazdów będzie również uprawniać specjalna książeczka rabatowa, wydawana wspólnie przez Wisłę i Ustroń dla wczasowiczów wnoszących opłatę klimatyczną. Pasażerów, którzy nie będą posiadać kuponów rabatowych, obowiązywać będzie normalna taryfa.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej kolejeslaskie.com. Informacje można uzyskać również pod numerem telefonu: 727-030-030.
(źr: UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close