RegionWiadomość dnia

Kolejna akcja radnego z Sosnowca – Łukasz Litewka nie przestaje zaskakiwać!

Radny z Sosnowca, o którym już ostatnio pisaliśmy nie zwalnia tempa. Tym razem dostarczył do szpitali 100 tys. rękawiczek. Ponad to, personel medyczny otrzymał również zapiekanki. Co jeszcze w najbliższym czasie wymyśli Litewka?

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W dzisiejszych, trudnych czasach liczy się każda pomoc. I według tej dewizy nieprzerwanie od początku epidemii koronawirusa w Polsce działa radny z Sosnowca Łukasz Litewka. Dla przypomnienia ostatnio zakupił ponad 1000 rękawiczek ochronnych od jednej z lokalnych firm BHP – właściciele, których urzekł pomysł Litewki w prezencie dali mu drugie tyle a cały pakunek wylądował w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu z sympatyczną kartką z napisem „Smacznego”. Na jaki pomysł wpadł teraz radny Litewka?

Pomysłowy radny Łukasz Litewka wziął sprawy w swoje ręce i nie przestaje zaskakiwać kolejnymi akcjami, które mają pomóc personelowi szpitali w walce z koronawirusem. Tym razem załatwił i dostarczył ponad 100 tys. rękawiczek ochronnych dla tych, którzy dbają o czystość i porządek w ośrodkach, do których przybywają pacjenci z całego regionu. Mowa o szpitalach w Sosnowcu, Jaworznie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach gdzie każda z placówek otrzymała od niego po 20 tys. sztuk rękawic.

– Naprawdę nie mogę siedzieć biernie w domu i patrzeć na to co się aktualnie dzieje. Muszę działać i będę działał. Cieszę, że chociaż tyle mogę zrobić pomagając tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Cieszą mnie podziękowania za te akcje ale to nie oznacza, że teraz będę odpoczywał – mam jeszcze kilka asów w rękawie! – komentuje specjalnie dla nas w rozmowie telefonicznej radny Łukasz Litewka. 

Rękawiczki ochronne, które do szpitali Litewka rozwozi swoim prywatnym samochodem. [fot. Łukasz Litewka]
Rękawiczki ochronne, które do szpitali Litewka rozwozi swoim prywatnym samochodem. [fot. Łukasz Litewka]
Ale to nie koniec historii. Musimy mieć świadomość, że lekarze i pielęgniarki ostatnio spędzają całe dnie i noce w szpitalach niosąc bezinteresowną pomoc i często nie mając nawet chwili by coś zjeść. Dlatego Litewka nie zwalniając tempa wpadł na kolejny ciekawy pomysł i w dniu dzisiejszym rozwiózł do pobliskich placówek medycznych 1000 zapiekanek z sieci sklepów Żabka. Te działania pokazują jak empatia i niebywała kreatywność mogą nieść pomoc i wprowadzić choć na chwilę uśmiech na zmęczonych twarzach personelu szpitali. Do radnego spływają podziękowania ale jak pisze na swoim oficjalnym profilu nie ma zamiaru spocząć na laurach a pomysłów będzie więcej!

Artykuł z pierwszej akcji radnego wraz z filmem znajdziecie Państwo w [LINKU]

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Uzbrojony w maczetę uciekł z kwarantanny! Taksówkę zatrzymała policja [WIDEO]

Apele o pozostanie w domu nie pomagały, więc miasta zamykają parkingi [WIDEO]

Duda: Zwolnienie z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące

źródło: FACEBOOK Łukasz Litewka

autor: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close