RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Radny Łukasz Litewka bierze sprawy w swoje ręce

W dobie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa w Polsce, każdy powinien dołożyć swoją cegiełkę do wspólnej walki przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19. Pomagać przede wszystkim powinni Ci, których jakiś czas temu mieszkańcy wybrali na swoich reprezentantów. Sosnowiecki radny Łukasz Litewka wpadł na ciekawy pomysł, dzięki któremu jeden z lokalnych szpitali otrzymał od niego rękawice ochronne niezbędne do pracy!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Łukasz Litewka to jeden z sosnowieckich radnych, który już po raz drugi reprezentuje mieszkańców Zagórza. Młody polityk słynie z bezpośredniego kontaktu z ludźmi ze swojej dzielnicy na pierwszym miejscu stawiając ich potrzeby. Tym razem wpadł na bardzo ciekawy pomysł, dzięki któremu pomoc otrzymał jeden z sosnowieckich szpitali. 

Litewka zamieścił na swoim fan page’u film wyjaśniający swój pomysł. W wolnym czasie gdy solidarnie jak reszta mieszkańców siedział w domu wpadł na pomysł by zadzwonić do kilku firm związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Co stało się dalej? Radny zakupił ponad 1000 par rękawiczek ochronnych od jednej z lokalnych firm BHP. Małżeństwo ujęte celem zakupu dodało do zakupu drugie tyle za darmo. Jednorazowe rękawice ochronne niezbędne w pracy lekarzy, pielęgniarek jak i całego personelu medycznego powędrowały do Centrum Urazowego im. św. Barbary w Sosnowcu. To przykład jak mały gest może wiele zmienić i pomóc tym, którzy pomocy aktualnie potrzebują najbardziej. Przypomnijmy, że w Polsce mamy ponad 300 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem a wśród zakażonych znajdują się m.in. Ci, którzy niosą pomoc chorym w imię przysięgi Hipokratesa. Radny Łukasz Litewka zostawił pakunek w szpitalu św. Barbary z karteczką, na której widniał napis „Smacznego”. Ten gest napewno sprawił, że na twarzach personelu medycznego Centrum Urazowego pojawił się w końcu uśmiech! Poniżej zamieszczamy filmik z całej akcji, który można znaleźć na Facebooku polityka.

– Jako radny jestem zobowiązany pomagać mieszkańcom, jak również tym którzy na codzień im pomagają. Dlatego wpadłem na taki pomysł. Uważam, że to dobra i szybka forma pomocy. Najbardziej ujęło mnie zachowanie młodego małżeństwa, które po dokonaniu przeze mnie zakupu i usłyszeniu całej historii dało mi w prezencie jeszcze więcej rękawic ochronnych, które mogłem oddać personelowi szpitala. komentuje telefonicznie specjalnie dla nas Łukasz Litewka. 

To będzie piękny dzień ? Zdrowia i wytrwałości! ??Podajcie dalej ⬇️

Opublikowany przez Łukasz Litewka Środa, 18 marca 2020

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Walka z koronawirusem to kolejne zadanie dla samorządów? Odpowiedź w LOŻY PREZYDENTÓW

źródło: FACEBOOK Łukasz Litewka

autor: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close