Region

Kolejna interwencja GOPR Beskidy. Pomogli turystce na Babiej Górze

W sobotę po południu ratownicy GOPR musieli pomóc turystce z urazem nogi w rejonie Kępy. – Poszkodowana poruszała się z koleżankami, została zabezpieczona termicznie. W rejon wypadku niezwłocznie udali się ratownicy dyżurni z Markowych Szczawin na skuterze. O prowadzonych działaniach zostali powiadomieni ratownicy Sekcji Babiogórskiej z prośbą o wsparcie – informuje GOPR.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

O godzinie 15:30 dyżurni dojechali skuterem na Sokolicę i dalej poruszali się pieszo. – Po dotarciu do poszkodowanej zabezpieczyli uraz stawu skokowego i zapewnili kobiecie dodatkowe zabezpieczenie termiczne. W międzyczasie na miejsce wypadku dotarł kolejny ratownik i rozpoczęto ewakuację turystki za pomocą noszy SKED. Na Sokolicy dołączyło 3 kolejnych ratowników, wszyscy wspólnie kontynuowali ewakuację w kierunku Przełęczy Krowiarki – relacjonuje GOPR.

O godz. 17:00 zespół dotarł na Przełęcz Krowiarki, gdzie nastąpiło przekazanie poszkodowanej Zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Źródło i foto: GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zrobiły punkt szczepień masowych w hali MOSiR

Premier i żona zaszczepieni na koronawirusa szczepionką Astra Zeneca

Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close