RegionWiadomość dnia

Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku!

Wygląda, jak zwykły biały bus. Jakby stanął pod paczkomatem – to byłoby jego naturalne środowisko. A to jest jednak inne. Ulice i skrzyżowania. Tam bowiem można tajemniczego, białego busa spotkać najczęściej. Na Śląsku sieje już prawdziwy postrach.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Nic dziwnego – to Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Coraz częściej wykorzystuje go śląska drogówka. KWP Katowice swojego centrum dowodzenia na kołach, uzbrojonego w kamery użyło po raz kolejny – tym razem w Mikołowie podczas akcji „Bezpieczne Skrzyżowania”.

Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku! (fot.policja)
Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku! (fot.policja)

Kończący się właśnie tydzień to dla mundurowych z mikołowskiej drogówki czas wyjątkowo intensywny pod względem prowadzonych akcji kontrolno-prewencyjnych. Realizowano tu działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowania”. Tego rodzaju przedsięwzięcia podejmuje się w rejonie skrzyżowań o największym zagrożeniu i natężeniu ruchu.

Jednym z takich punktów w powiecie mikołowskim jest skrzyżowanie tzw. wiślanki z drogą krajową nr 44 w Mikołowie. To właśnie tam można było w miniony czwartek zobaczyć większą ilość policyjnych radiowozów. W działaniach wykorzystano wyjątkowo ciekawy i bardzo przydatny w analizie stanu bezpieczeństwa dróg sprzęt — Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

Czym jest potocznie zwane RSD? To nie zwyczajny policyjny radiowóz. To przede wszystkim komfortowo wyposażone biuro, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Tylna część furgonetki to pomieszczenie z fotelami dla trzech osób, których stanowiska wyposażone są w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację GPS, tablicę magnetyczną, monitor LCD, drukarkę, faks i kserokopiarkę. W pojeździe jest podnoszony maszt antenowy i niezbędne instalacje (telefoniczna, oświetlenie). Dzięki temu sprzętowi, które rejestrowało niezgodne z przepisami zachowania kierowców, mundurowym udało się zatrzymać do kontroli aż sześciu kierujących samochodami, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej i, mimo że nie mieli zielonego światła, pokusili się o wjazd na tak ruchliwe skrzyżowanie.

Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku! (fot.policja)
Ten biały bus to nie kurier ani dostawca. Sieje postrach na Śląsku! (fot.policja)

Łącznie podczas 8-godzinnych działań, w których wzięło udział 5 policjantów, ujawniono 18 wykroczeń w ruchu drogowym, których sprawcami byli kierujący samochodami.

-Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń – mówią policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje.

 

źródło: KWP Katowice
red. W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jego żona i dziecko zginęli w wypadku w Mierzęcicach. Ruszyła zbiórka dla Piotra

32-metrowy tramwaj wyjechał na śląskie tory. To ostatnia PESA z zamówienia Tramwajów Śląskich

Oszuści podszywają się pod rachmistrzów! Oto nowa metoda oszustwa na spis powszechny

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close