RegionWiadomość dnia

Kolejna Śląska uczelnia z nauczaniem zdalnym w nowym semestrze. Która?

Studia w dobie pandemii. Ostatnio informowaliśmy o tym, że zajęcia na Uniwersytecie Śląskim będą odbywały się zdalnie. Powód? Bezpieczeństwo wykładowców i studentów w związku z pandemią koronawirusa. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach również zapewni studentom naukę zdalną.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Kolejna śląska uczelnia od października przechodzi na tryb zdalny. Chodzi o Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, na którego oficjalnej stronie pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym władze uczelni informują o tym jak będzie wyglądał pierwszy semestr w nowym roku akademickim. Studenci drugiego roku, lat późniejszych i studenci ze studiów niestacjonarnych będą odbywali zajęcia zdalnie. – W formie tradycyjnej natomiast przeprowadzone zostaną zajęcia objęte programami wymiany międzynarodowej i umowami bilateralnymi. Warunkiem otrzymania stypendium przez uczestników programów jest bowiem ich pobyt i realizacja zajęć w kraju uczelni przyjmującej. W związku z powyższym wszystkie zajęcia na kierunkach i specjalnościach anglojęzycznych oraz w ramach Euroclasses będą realizowane w trybie stacjonarnym z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. –  czytamy w oświadczeniu na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego.

 Wiadomo, że specjalnego traktowania potrzebują również studenci pierwszego roku, którzy świata akademickiego jeszcze nie zdążyli poznać. Dla nich na terenie uczelni zostaną przeprowadzone spotkania wprowadzające przez m.in. opiekunów z dziekanatu. Ponad to zostaną przeprowadzone szkolenia on line, w których przyjęty system nauki zostanie dokładnie objaśniony. Więcej informacji o trybie nauki uczelnia przedstawi z początkiem września.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close