Region

Kolejne 36 mieszkań w Zabrzu. Budowa potrwa do 2022 roku

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa przewidująca budowę trzech budynków mieszkalnych na osiedlu przy ul. Żywieckiej. Dzięki wartej ponad 12 milionów zł inwestycji powstanie 36 mieszkań o łącznej powierzchni 2171,8 m2.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Planowany termin zakończenia zadania to trzeci kwartał 2022 r. Osiedle przy ul Żywieckiej Miasto Zabrze wraz z Międzygminnym Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. utworzyło w 2013 r. Do tej pory wybudowanych zostało tam siedem budynków mieszkalnych.

W ubiegłym miesiącu przy ul. Żywieckiej 25 klucze do mieszkań odebrali lokatorzy kolejnego budynku na tym osiedlu. Do tej pory powstało tam łącznie siedem obiektów, w których zamieszkało 90 rodzin.

Rozbudowa osiedla przy ul. Żywieckiej realizowana jest dzięki udziałowi finansowemu Miasta Zabrze, finansowaniu zwrotnemu z Banku Gospodarstwa Krajowego, partycypacji przyszłych lokatorów oraz Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – do użytku oddaliśmy m.in. atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W jednym z nowych trzykondygnacyjnych budynków zaprojektowano szesnaście mieszkań (od 48,94 m2 do 69,83 m2), w tym sześć mieszkań dwupokojowych i dziesięć mieszkań trzypokojowych. Natomiast w dwóch pozostałych budynkach zaplanowano po dziesięć mieszkań (od 55,15 m2 do 74,95 m2) w tym po dziewięć mieszkań dwupokojowych i po jednym mieszkaniu trzypokojowym.

Zgodnie z projektem, na poziomie parteru, oprócz lokali mieszkalnych przewidziano też pomieszczenia techniczno-gospodarcze (komórki lokatorskie, wózkownie, rowerownie, suszarnie, pomieszczenia techniczne).

Źródło i foto: UM Zabrze

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dzieci wracają do szkół! Rząd ogłosił już dokładną datę!

Bunt przedsiębiorców w Beskidach! Zapowiadają otwarcie biznesów wbrew obostrzeniom!

Złamali obostrzenia? Pokazy iluminacji w Mysłowicach pod lupą prokuratury [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close