Region

Kolejne miasta uruchamiają miejskie żłobki i przedszkola

Mimo że żłobki i przedszkola mogły zostać otwarte już 6 maja, wiele miast w województwie śląskim nie zdecydowało się jeszcze na ten krok tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Od poniedziałku miejskie żłobki i przedszkola otwierają kolejne miasta.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Jednym z nich jest Bielsko-Biała. Miasto poinformowało na swojej stronie internetowej, że już od jutra dzieci będą mogły wrócić do takich placówek. – Intensywne prace związane z przygotowaniem placówek do bezpiecznego wznowienia działalności trwały od początku maja. Urząd Miejski zapewnił przedszkolom odpowiednią ilość i rodzaj środków ochrony, higieny osobistej oraz dezynfekcyjnych. Dyrektorzy przedszkoli otrzymali procedury bezpieczeństwa sanitarnego i zdrowotnego zgodne z wytycznymi GIS zaktualizowanymi 4 maja br.; procedury organizacji opieki w okresie pandemii, przyprowadzania i odbierania dzieci do przedszkola oraz jednolite zasady kwalifikacji dzieci do stacjonarnej opieki przedszkolnej uwzględniające kryteria pierwszeństwa – zalecane przez GIS i MENinformują urzędnicy na swojej stronie.

Miejski żłobek i przedszkola zostaną otwarte także w Jaworznie. Tam, podobnie jak w innych miastach, placówki edukacyjne zostały zaopatrzone w środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej. – Dyrektorzy placówek zostali zobowiązani do przesyłania codziennych informacji dotyczących ilości dzieci w placówce, stanu zdrowia dzieci i opiekunów. Na maj rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola blisko 680 dzieci, z prawie 2800 zapisanych dzieci. Na tę chwilę wiemy, że liczba ta się zmniejszyła. Natomiast na czerwiec rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola ok. 1000 dziecimówi za pośrednictwem strony UM Jaworzno Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik wydziału edukacji.

Są też miasta, które nadal zwlekają z uruchomieniem żłobków i przedszkoli. Tak jest na przykład w Gliwicach. Tam miasto otworzyć placówki zamierza nie wcześniej niż 24 maja. – Decyzja jest podyktowana przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych oraz ich rodzin, ale również pracowników placówekczytamy na miejskiej stronie.

Źródło: UM Gliwice, UM Jaworzno, UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki zapewnia w Katowicach, że górnicy będą mogli wracać do pracy [WIDEO]

Nowy kandydat w II turze wyborów prezydenckich? Sensacyjne wyniki nowego sondażu!

103-latka z Polski wygrała walkę z koronawirusem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close