RegionWiadomość dniaZdrowie

Kolejne szpitale ruszają ze szczepieniami przeciwko COVID-19. W Chorzowie zaszczepieni już pierwsi lekarze

W Chorzowie ruszyły pierwsze szczepienia dla medyków przeciwko koronawirusowi. Pierwsze dawki szczepionek lekarze przyjęli w Zespole Szpitali Miejskich.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie ruszyły szczepienia pracowników służby zdrowia przeciwko COVID-19. Jedną z pierwszych zaszczepionych osób był lekarz-rezydent Miłosz Krzyżanowski. Doktor zachęca do tego, aby nie bać się szczepień, ponieważ są bezpieczne i bezbolesne.

Podawana szczepionka została opracowana przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Została zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków i Komisję Europejską.

Aktualnie trwa etap szczepienia grupy „0” – sektora medycznego. Zapisy na szczepienia dla obywateli Polski nie związanych ze służbą zdrowia ruszą 15 stycznia.

Zerowy etap szczepień obejmie pracowników sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, lekarze dentyści, felczerzy, pielęgniarki i położne, pozostałe zawody medyczne, zawody niemedyczne, w tym personel administracyjny i pomocniczy) bez względu na formę współpracy (również kontrakty, umowy b2b itp.).

Kolejny – pierwszy etap szczepień obejmuje funkcjonariuszy i pracowników Policji, Ratowników i pracowników Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Pozostałych pracowników sektora ochrony zdrowia oraz pracowników firm współpracujących z podmiotami z etapu 0.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

źródło: UM Chorzów, ZSM w Chorzowie
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń

Złamanie zasad kolejności przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19. NFZ żąda wyjaśnień

BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close