KrajRegion

Kiedy są ferie w domu, dzieci się nudzą. Co na zimową przerwę przygotowały miasta?

Rozpoczęły się ferie, ale zupełnie inne niż w poprzednich latach. Bo dzieci i młodzież nie spędzą ich raczej na nartach czy sankach, a prędzej przed komputerem. Choć różne placówki w województwie decydują się też na organizację półkolonii lub zapewnienie dzieciom innej formy zajęć. Tak jest między innymi w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

– Niektóre zajęcia taneczne będą odbywały się tutaj w MDK, oczywiście w reżimie sanitarnym. To nauczyciele informują o której godzinie i jak mają być przygotowane dzieci uczestniczące w tych zajęciach. Koło matematyczne zaproponował pan prowadzący spotkania z historią matematyki, więc myślę, że to też może być coś interesującego dla dzieciaków – mówi Małgorzata Grabiańska-Kosior, dyrektor MDK w Chorzowie.

Część zajęć odbywa się wirtualnie. Te, które odbywają się „na żywo” wiele placówek musi organizować po południu, bo zgodnie z wytycznymi ministerialnymi, dzieci i młodzież do 16. roku życia nie mogą wychodzić z domu bez opiekuna do godziny 16.00.  Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd zniesie to ograniczenie.

W całym województwie śląskim zgłoszonych zostało 277 półkolonii, w których udział weźmie ok. 8 tys. osób.

– Zgodnie z wytycznymi na cele półkolonii mogą być przeznaczone sale lekcyjne, świetlicowe, gimnastyczne, wszystkie takie, które zapewniają zachowanie dystansu społecznego, ponieważ minimalna przestrzeń w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na osobę. Jedna grupa uczestników, zgodnie z wytycznymi, będzie przebywała w jednej sali pod opieką jednego wychowawcymówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

W grupie będzie mogło przebywać do 12 uczestników. Ferie w całym kraju potrwają do 17 stycznia. Później dzieci znów wrócą do szkoły, ale bardzo możliwe – że tej przed komputerem.

 

Zdjęcie autorstwa Jaroslav Nymburský z Pexels
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląska policja sprawdza, czy sklepy, restauracje i siłownie przestrzegają obostrzeń

Złamanie zasad kolejności przeprowadzania szczepień przeciwko Covid-19. NFZ żąda wyjaśnień

BMW za ćwierć miliona odbite po brawurowej akcji policji! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close