AlarmKrajRegion

Kolejny wyciek arkuszy maturalnych? Sprawa trafiła na Policję

Jak przyznaje Centralna Komisja Egzaminacyjna do wycieku mogło dojść, ale sprawą zajmie się Policja celem przeprowadzenia dokładnych ustaleń. Odpowiedzi na pytania zamknięte z matematyki, pojawiły się w mediach społecznościowych przed startem egzaminów, które planowo ruszyły o 9:00. To nie koniec dziwnych zbiegów okoliczności.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Wszystko zaczęło się już wczoraj gdy w województwie podlaskim odnotowano około godziny 7, nagłe zwiększenie liczby wyszukiwanych haseł oscylujących wokół tematu Wesela Wyspiańskiego, które na tegorocznych maturach się pojawiło.  – Zauważono, że działo się tak tylko w woj. podlaskim. Załączono przy tym wykresy z Google Trends pokazujące zainteresowanie wyszukiwanymi frazami w ujęciu czasowym. Między godz. 7:00 a 9:00 zanotowano też pojedyncze wyszukiwania frazy „Anna Kamieńska. czytamy na łamach RMF 24. 

Sprawa dziwiła, a teraz robi się jeszcze gęściej. Dzisiaj przed godziną 9:00, czyli planowym startem egzaminu z matematyki, odpowiedzi na pytania zamknięte pojawiły się w mediach społecznościowych, tzn. na Twitterze i Facebooku. CKE otrzymało kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących rzekomego wycieku. Sprawą aktualnie zajmie się Policja, celem wyjaśnienia czy doszło do popełnienia przestępstwa.

To też jest kwestia zidentyfikowania tych wszystkich osóbNie jesteśmy tego w stanie stwierdzić, przekazaliśmy dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i tutaj odpowiednie służby się już będą zajmowały na podstawie tych wszystkich informacji, które przekazaliśmy – mówi szef CKE Marcin Smolik na łamach RMF 24. Warto dodać, że osobie bądź grupie osób, która udostępniła komukolwiek arkusze tegorocznych egzaminów maturalnych mogą grozić poważne konsekwencje karne, a nawet kara pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close