KrajRegionWiadomość dnia

Komornik zajął 11-latce część renty. Ministerstwo Sprawiedliwości reaguje!

Szok i niedowierzanie! Komornik zajął część renty przysługującej 11-latce z Libiąża, która odziedziczyła milionowy dług po swoim ojcu. Na szczęście pieniądze wróciły już do matki i jej córki – będzie wniosek dyscyplinarny przeciwko komornikowi.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Cała historia została ostatnio nagłośniona przez tygodnik „Wprost”. Dla przypomnienia – ojciec dziewczynki, który był jedynym żywicielem rodziny zmarł w 2011 r. gdy Zuzia miała 2 lata. Kilka lat później z listu firmy windykacyjnej dziewczynka dowiedziała się, że w spadku odziedziczyła milion złotych długu z powodu niespłaconego kredytu jej ojca na rozwój hurtowni z materiałami budowlanymi. Ponieważ sprawa trafiła do komornika, ten zajmował miesięcznie 180 zł z 604, które dostawała Zuzia. Na szczęście w porę zareagowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

„Wystąpienie Ministerstwa do Prezesa Sądu Rejonowego w Chrzanowie, przy którym działał komornik, a ten – jak się okazało – popełnił karygodne błędy przy egzekucji pieniędzy,  spowodowały przełom w sprawie. Ministerstwo zwróciło się także z interwencją do prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie o zbadanie prawidłowości nadania klauzuli wykonalności egzekucji długu od dziewczynki” – czytamy w komunikacie resortu sprawiedliwości.

 „Zgodnie z obowiązującymi przepisami – egzekucja ponad wartość odziedziczonych nieruchomości dawnej hurtowni nie będzie prowadzona, zatem dziewczynka i jej mama mogą spać spokojnie. Interesy 11-latki już zostały zabezpieczone” – zapewnia resort sprawiedliwości na łamach rmf24.pl

W ramach rekompensaty komornik, który dopuścił się istotnych uchybień zakupił dziewczynce wymarzony rower. Nie zmienia to faktu, że lada moment Ministerstwo Sprawiedliwości skieruje przeciwko niemu wniosek dyscyplinarny. Po interwencji resortu zwrócono Zuzi wszystkie zajęte wcześniej środki.

Pomoc w tej sprawie zaoferował Zuzi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. „Wystąpiłem do sądu, aby pomóc dziecku w kwestiach prawnych”napisał na Twitterze.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mandaty się sypią! Policja na Śląsku wyłapuje cofane liczniki w samochodach! [WIDEO]

Chcieli wysadzić szkołę? Policja zatrzymała 4 nastolatków. Mieli planować zamach!

Katowice: Jedna spółdzielnia wykopała potężną dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdzielni!

źródło: www.rmf24.pl, Ministerstwo Sprawiedliwości, Twitter
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close