RegionWiadomość dnia

Kopalnie nadal nie wydobywają węgla. Już ponad 240 górników zakażonych koronawirusem!

Już 242 przypadki! Tyle zachorowań na koronawirusa wśród górników odnotowała do tej pory Polska Grupa Górnicza. PGG wydłużyło na wniosek władz kopalń okres, przedłużający wstrzymanie wydobycia.

 

 

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!


Sztab Kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej podjął decyzję o przedłużeniu wstrzymania produkcji w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice do 10 maja. Wnioskowały o to do sztabu dyrekcje obydwu kopalń.

W kopalni Murcki-Staszic spośród czterech tysięcy pracowników niezbędne zadania wykonuje tylko 1,2 tys. osób. Normalną pracę wstrzymano też w rybnickiej kopalni Jankowice gdzie załogę pod ziemią zredukowano o więcej niż połowę, do ponad tysiąca osób.

W kopalni Jankowice zakażonych jest 118 pracowników, w kopalni Murcki-Staszic 89, w kopalni Sośnica 32, trzy kolejne przypadki zakażeń stwierdzono w ruchu Marcel. Na kwarantannie przebywa 1290 osób.

źródło: NETTG.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!

[WAŻNE] Zmiany w drugim etapie znoszenia obostrzeń!

Parkowanie na co drugim miejscu, jedzenie tylko na wynos. Wytyczne dla galerii handlowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close