AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!

Województwo śląskie ma już najwięcej odnotowanych przypadków koronawirusa w Polsce! Po raporcie Ministerstwa Zdrowa z 3 maja, w którym odnotowano aż 130 nowych zakażeń na Śląsku – woj.śląskie prześcignęło w statystykach województwo mazowieckie!

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Wg nowych, opublikowanych 3 maja danych – na 318 nowych przypadków koronawirusa, aż 130 testy potwierdziły w woj.śląskim. A to oznacza, że w woj.śląskim jest teraz najwięcej przypadków COVID-19. Mamy ich obecnie 2576.

Szczegóły odnośnie przypadków koronawirusa i ich liczby w poszczególnych województwach znajdziecie TUTAJ

 

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach publikuje tymczasem szczegółowe dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa w regionie:

-Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, 2 mieszkanek Bytomia (młoda i w średnim wieku), młodej mieszkanki Dąbrowy Górniczej, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, starszego mieszkańca Lędzin, młodego mieszkańca powiatu bielskiego, 3 mieszkańców Żor (starsza kobieta i 2 młodych mężczyzn), młodego mieszkańca Pszczyny, 6 mieszkańców Rybnika, mieszkanki Cieszyna w średnim wieku, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 2 lata, najstarszy 43), mieszkańca Bielska-Białej w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 młodych i w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców Katowic (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 3 mieszkanek powiatu żywieckiego (2 starsze i w sile wieku), starszego mieszkańca Myszkowa, 4 mieszkańców Mysłowic (najmłodszy 3 lata, najstarszy 51), 2 starszych mieszkanek Bielska-Białej, wiekowego mieszkańca powiatu bielskiego, dziecka z Będzina, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku, 8 mieszkańców Rudy Śląskiej, mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 9 kolejnych mieszkańców Katowic, 3 mieszkańców Tychów (w średnim wieku, w sile wieku i młody), starszej mieszkanki Bytomia, 2 kolejnych mieszkanek Sosnowca (w sile wieku i starsza), mieszkanki Mysłowic z średnim wieku, 25 kolejnych mieszkańców Rybnika, 7 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 11 kolejnych mieszkańców Żor, 3 mieszkańców Bielska-Białej (mężczyzna w sile wieku i 2 starsze kobiety), 3 kolejnych starszych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Zabrza w średnim wieku, 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca powiatu raciborskiego, 2 mieszkańców Gliwic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku) – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 15 przypadkach śmiertelnych koronawirusa. Cztery z nich to chorzy z woj.śląskiego. To kobiety w wieku 65 i 82 lat, leczone do tej pory w szpitalu w Tychach i 72-letni mężczyzna z tej samej placówki, Zmarł również 79-letni mężczyzna, leczony na COVID-19 w szpitalu w Raciborzu.

 

Kolejne 41 osób wyzdrowiało w naszym województwie. 12 z nich dochodziło do zdrowia pod opieką specjalistów lekarzy w szpitalach i na oddziałach zakaźnych w naszym województwie, pozostali leczyli się w domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najmłodszy z wyleczonych ma 20 lat i jest mieszkańcem Lublińca, najstarszy 87 – to mieszkanka Piekar Śląskich. Łącznie z chorobą w Śląskiem wygrało już 555 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem to obecnie 13693. 678 osób zmarło. W województwie śląskim mamy już 2 576 przypadków koronawirusa, potwierdzonych wynikami testów. Zmarło już 126 osób. Mamy też 555 ozdrowieńców.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia/WSSE w Katowicach/ŚUW w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close