KrajRegionWiadomość dnia

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz?

Rosja to jeden z najwiekszych krajów na świecie, który charakteryzuje ogromne zróżnicowanie etniczne. Niestety jak przy takie ilości ludzi, liczba zakażonych, szybko przenoszącym się z człowieka na człowieka koronawirusem, może bić wszelkie rekordy. Bilans dziś? Ponad 114 tys. potwierdzonych przypadków.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Po tak szokujących danych statystycznych nasuwa się fundamentalne pytanie – czy nasz kraj czeka w przyszłości taki sam scenariusz? Przypomnijmy, że epidemia w Polsce zaczęła się 4 marca i od tego momentu, przeżyliśmy już dość drastyczną izolację, dzięki której liczby potwierdzonych przypadków zakażenia nie są tak przerażające jak w innych krajach. Póki co, w naszym kraju odnotowano 12 877 osób, z pozytywnym wynikiem na obecność SARS-COV2 w organizmie. Powoli lecz sukcesywnie, ściągane są kolejne obostrzenia. Jest zgoda na otwarcie żłobków czy przedszkoli, hoteli oraz sklepów odzieżowych w galeriach handlowych,. Jednak pamietajmy, że każdy z nas nosi w sobie strach, związany z potencjalnym zakażeniem siebie i swoich bliskich. To co dzieje się w Rosji, a dokładniej w Moskwie jest straszne i nie ulega wątpliwości, że ten kraj po epidemii trochę się zmieni. – Władze podały informację o 7933 nowych przypadkach, co oznacza, że na COVID-19 od początku pandemii zachorowało w tym kraju już ponad 114 tysięcy ludzi. Moskwa, gdzie odnotowuje się najwięcej infekcji, przygotowuje tymczasowe lecznice, które będą mogły przyjąć 10 tysięcy pacjentów – podają reporterzy TVN 24. 

Aktualnie, można tylko snuć domysły, czy nas również czeka podobny scenariusz. Wszyscy oczywiście liczymy, że rząd kontroluje sytuację i z głową podejmuje kolejne kroki zapobiegawcze, jednocześnie luzując restrykcje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem!

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close