AlarmRegionWiadomość dnia

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

1 maja 2020 to dzień, kiedy odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem w woj.śląskim! Wg najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia – w naszym regionie odnotowano aż 141 nowych przypadków COVID-19.

 

 

Śląskie:SZOK i NIEDOWIERZANIE! Oznaczają kosze na śmieci chorych na koronawirusa!

-Mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek, 1 maja Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej przypadków – bo aż 141, potwierdzono testami w woj.śląskim! To największy dobowy przyrost przypadków zakażeń koronawirusem na Śląsku. Jak to wygląda w rozbiciu na miasta i powiaty? O tym informuje szczegółowo Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach:

-Obecność koronawirusa potwierdziły badania próbek pobranych od kolejnych mieszkańców naszego województwa: 4 mieszkańców Rybnika (2 młodych, w średnim wieku i starszy), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (w sile wieku i w średnim wieku), 18 mieszkańców powiaty rybnickiego, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 8 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93 lata, najmłodszy 42), mieszkanki Cieszyna w sile wieku, 9 mieszkańców powiatu żywieckiego, młodego mieszkańca Żor, 20 kolejnych mieszkańców Rybnika, 5 mieszkańców Katowic, młodej mieszkanki Świętochłowic, 7 mieszkańców Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Siemianowic Śląskich (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 9 mieszkańców Żor, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego, 4 mieszkanek Bierunia, 3 mieszkańców Mysłowic, 2 mieszkańców Tychów, 4 mieszkańców Gliwic, 2 mieszkańców Zabrza, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, 10 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 8 kolejnych mieszkańców Bytomia, mieszkańca Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku) i mieszkanki powiatu lublinieckiego w średnim wieku – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi już 13 105. 651 osób zakażonych COVID-19 zmarło. W woj.śląskim mamy łącznie 2380 potwierdzonych osób zakażonych. Mamy także 120 zgonów osób zakażonych koronawirusem. Dwa ostatnie zgony to ostatnia doba. W szpitalu w Raciborzu zmarł 55-letni mężczyzna z Rybnika, a w szpitalu w Gliwicach 85-letni mężczyzna z Świętochłowic.

Mamy także 64 osoby, które wyzdrowiały. 5 spośród nich było hospitalizowanych w szpitalach i dochodziło do zdrowia pod opieką lekarzy zakaźników, pozostali leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec ma 91 lat i mieszka w powiecie lublinieckim, najmłodszy ma 15 lat – to mieszkanka Zawiercia. Łącznie 460 mieszkańców w województwie śląskim wyzdrowiało z Covid-19.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close