KrajRegionWiadomość dnia

[WAŻNE] Zmiany w drugim etapie znoszenia obostrzeń!

W ostatniej chwili, przed wprowadzeniem II etapu znoszenia obostrzeń, polski rząd koryguje kilka zapisów. Chodzi m.in. o wyspy handlowe oraz brak obowiązkowego  zachowania odległości na ulicy, pomiędzy osobami, które ze sobą mieszkają.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

W związku z polepszającą się sytuacją pandemiczną, związaną z epidemią koronawirusa, rząd od kilkunastu dni, luzuje obostrzenia, które wcześniej obowiązywały do naszego bezpieczeństwa. Na ostatniej prostej przed II etapem, który ma nastąpić po Majówce, władza wprowadza korekty do wydanego wcześniej rozporządzenia. Aktualizacja dotyczy zniesienia zachowania koniecznego dystansu pomiędzy członkami rodziny, lub osobami mieszkającymi ze sobą w trakcie przemieszczenia w miejscach publicznych. Do życia zostaną przywrócone również tzw. wyspy handlowe zlokalizowane w galeriach handlowych. Ponadto, pozwoli się na otwarcie stadnin koni, oczywiście z ograniczona liczbą, która będzie mogła jednocześnie przebywać w takim miejscu, lecz bez konieczności zakrywania ust i nosa.

Zapis o zniesieniu zachowania koniecznej odległości już zaczyna budzić kontrowersje, bo fakt samego sposobu sprawdzenia, czy dane osoby ze osoba mieszkają nie został jeszcze dokładnie sprecyzowany. Aktualizacja cieszy, ale trzeba pamiętać, że większość przedsiębiorców oraz reszta społeczeństwa czekają tak naprawdę na III etap, którego termin nie został jeszcze ujęty. To wtedy maja zostać otwarte np. salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz będzie możliwe przeprowadzanie wydarzeń sportowych do 50 osób, bez udziału publiczności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Aż 141 nowych przypadków 1 maja!

Ponad 114 tys. zakażonych. Czy Polskę czeka taki sam scenariusz

źródło: Radio Zet
red:. B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close